Jak przygotować skórę twarzy przed treningiem?

przejdź do komentarzy
trening trening/Kapif

Kilka sposobów jak zadbać o naszą skórę.

Pełny makijaż na siłowni jest praktycznie niedopuszczalny, co nie oznacza, że nie jest częstym widokiem.

Pojawia się więc pytanie jak powinnyśmy we właściwy sposób zadbać o skórę twarzy przed treningiem?

Pierwszą i najważniejszą czynnością jest zmycie makijażu, oczywiście jeśli mamy w planach prawdziwe ćwiczenia, a nie modne lansowanie się na siłowni. Na koniec treningu i tak z naszego make-upu niewiele pozostanie, a to z pewnością nie prezentuje się korzystnie!

Skóra twarzy tak ja całe nasze ciało podczas intensywnego wysiłku musi oddychać. A pot, makijaż, zanieczyszczenia i otwarte pory to idealne środowisko do powstawania zaskórników i różnego rodzaju wyprysków.
Dlatego tak ważnym punktem na naszej liście zadań przed treningiem jest właśnie zmycie makijażu!

Jak wiadomo jednak nie każda kobieta czuje się komfortowo bez, nawet delikatnego, make-upu i tu z pomocą przychodzą delikatne serum, które mają właściwości wyrównujące koloryt skóry.


Pora zwrócić uwagę na kosmetyki, które idealnie sprawdzą się podczas treningów. Najlepszą opcją będzie wybór preparatów z antyoksydantami, np. Ce Ferulic Skin Ceuticals, Estee Lauder Daywear Anti-oxidant BB Creme, Ecco Bella lub lekkiego serum.

I tu pojawia się pytanie dlaczego tak naprawdę powinnyśmy je stosować? Odpowiedź jest prosta równoważą one negatywne działanie wolnych rodników, odpowiedzialnych za przyspieszenie procesu starzenia się skóry, powstających podczas intensywnego spalania kalorii.

Jeśli jednak zapominamy o zmyciu makijażu, najlepiej zrobić to od razu po treningu, dzięki czemu pozbędziemy się zanieczyszczeń ze skóry!

Jak przygotować skórę twarzy przed treningiem?

Jak przygotować skórę twarzy przed treningiem?


Modelki też ćwiczą bez make-upu:
Jak przygotować skórę twarzy przed treningiem?

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!