Jak przechowywać biżuterię?

przejdĽ do komentarzy
jak przechowywać biżuterię jak przechowywać biżuterię/CocoMale

Sama szkatułka może nie wystarczyć...

Kiedy jeszcze w złym gu¶cie była sztuczna biżuteria, nie było problemem przechowywanie złotych pier¶cionków, kolczyków czy łańcuszków. Kobiety miały ich niewiele, przez co nie było mowy o bałaganie, a do przechowywania ich wystarczyła jaka¶ szkatułka czy woreczek.

Teraz, kiedy w garderobie mamy po kilka łańcuszków, kilkana¶cie par koczyków, bransoletek, zawieszek, broszek i spinek, warto pomy¶leć o organizacji naszego "skarbca".

Oto kilka prostych pomysłów:

Jak przechowywać biżuterię?

Drzewko na biżuterię - hit, który sprzedaje się jak ¶wieże bułeczki. Idealne do zawieszania bransoletek i naszyjników. Im większe i więcej ma "gałęzi", tym więcej może pomie¶cić.

Na Allegro i w sklepach internetowych można znaleĽć przeróżne modele. Nam jednak najbardziej spodobała się wersja "eko", czyli... gał±zka samodzielnie pomalowana. Wystarczy znaleĽć odpowiedni konarek, przyci±ć go, osuszyć, wygładzić drobnym papierem ¶ciernym i pomalować farb± do drewna. Taki stojak warto osadzić na jakiej¶ drewnianej podstawce.

Jak przechowywać biżuterię?

Bransoletki można przechowywać na wspomnianym wieszaku lub w... ozdobnej misie. Szczególnie te grube i duże.


Jak przechowywać biżuterię?

Kolczyki warto mieć poukładane. Niestety, drzewko może nie sprawdzić się w przypadku małych modeli na wkręty. Do ich przechowywania można użyć deseczki obitej gęst± g±bk± i kawałkiem materiału. Gdzie tak± zdobyć? Możemy również wykonać samemu - potrzebna będzie drewniana deseczka (najlepiej ze sklejki) lub płyta pil¶niowa, g±bka, kawałek tkaniny i specjalny zszywacz. G±bkę należy przyci±ć do wielko¶ci deseczki, następnie dokładnie naci±gn±ć na ni± tkaninę i przybić od spodu zszywaczem.

Jak przechowywać biżuterię?

Pier¶cionki możemy przechowywać na podstawkach i talerzykach lub zawieszać na stojakach, czy specjalnej ceramicznej r±czce (stojaki na pier¶cionki mog± mieć też inne, zabawne formy, jak korona poniżej).

Jak przechowywać biżuterię?

Co ciekawe, sprawdzi się też... patera na ciastka i owoce! Możemy na niej trzymać każdy drobniejszy element biżuterii - broszki, pier¶cionki, kolczyki i zawieszki.

Jak przechowywać biżuterię?

Specjalna gablotka? To proste - i również możemy same tak± zrobić. Ta prosta opcja wymaga jedynie tablicy korkowej (do kupienia chociażby w sklepach papierniczych), lekkiej farby do drewna i szpilek (najlepiej takich, które zakończone s± kolorowymi główkami). Tablicę malujemy, przypinamy do nich szpilki (wbijamy mocno, by nie wypadły pod ciężarem koczyków czy łańcuszków). Voila!

Jak przechowywać biżuerię? Jak przechowywać biżuterię?

Jak mogłyby¶my nie wspomnieć na koniec o specjalnych szkatułkach? Cóż, to jednak odpowiedĽ zbyt oczywista...

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako go¶ć

Jeszcze nikt tego nie skomentował. B±dĽ pierwsza!