Jak prawidłowo używać plastrów do oczyszczania twarzy

przejdź do komentarzy
plastry na wągry plastry na wągry/mat. prasowe

Też masz wrażenie, że nic nie wyciągają?

Widzisz opakowanie plastrów do oczyszczania twarzy (najczęściej nosa). Kupujesz skuszona perspektywą idealnie czystej twarzy bez konieczności udawania się do kosmetyczki. Nakładasz plaster na nos, teoretycznie postępujesz zgodnie z instrukcją, ale… nie działa! Wągry zostały nie tam, gdzie trzeba - na Twoim nosie. Skądś to znasz? Zobaczy, czy naprawdę postępujesz tak, jak trzeba.

Mamy złą wiadomość - zajmie to nieco dłużej, niż przewiduje informacja na opakowaniu. Jest jednak nadzieja na to, że zadziałają.

Zmyj dokładnie makijaż. Umyj twarz ciepłą wodą, nie zimną. Nie stosuj żadnego toniku - tym razem chcemy rozszerzyć pory, a nie obkurczyć je. Zagotuj nieco wody i napełnij nią miskę, miej w pogotowiu ręcznik, którym przykryjesz twarz pochylając się nad parującą wodą. Po prostu zafunduj sobie "parówkę".


Możesz dodać kilka kropel olejku eukaliptusowego bądź z drzewa herbacianego. Powinnaś wytrwać pod ręcznikiem póki woda nie ostygnie.

Nie osuszaj skóry - plastry naklejamy na wilgotną twarz. Wyjmij plaster i naklej go dokładnie, lekko dociskając. Upewnij się, że nic nie odstaje. Po czasie, jaki podaje opakowanie, oderwij plaster zdecydowanym ruchem.

Tada!

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!