Jak pozować, by wyglądać szczuplej na zdjęciach?

przejdź do komentarzy
zdjęcia zdjęcia/unsplash.com/KennyLuo

Stosując się do tych rad, na każdym zdjęciu będziesz wyglądać korzystnie!

Zdjęcia są zmorą niejednej z nas... Wyglądamy na nich na pulchniejsze i dużo niższe niż w rzeczywistości. Dlaczego? Winą jest złe pozowanie! Jak to robić, by wyglądać korzystnie? Przygotowałyśmy kilka prostych rad.

1. Wysuń brodę

Lekkie wysunięcie brody do przodu, chociaż nienaturalne, sprawi, że twoja szyja wyda się dłuższa, a twarz smuklejsza. Nie będziesz się też musieć martwić o drugi podbródek, który potrafi zrujnować każde zdjęcie.

2. Nie fotografuj się z dołu

To najmniej korzystna dla naszej figury perspektywa. Sprawia, że wyglądamy na kilka kilogramów cięższe i dużo niższe. Najlepiej, kiedy aparat jest na wysokości twarzy, a w przypadku selfie jeszcze wyżej – to zmusi cię do wyciągnięcia podbródka, co da efekt wysmuklenia.

PUSZĄCE SIĘ WŁOSY - JAK SOBIE Z NIMI RADZIĆ?

3. Stawaj bokiem lub „graj nogą”

Może nie tak przesadnie jak Angelina Jolie, ale staraj się nie stać sztywno na prostych nogach. Najlepiej wysuń lekko jedną nogę do przodu – to sprawi, że noga wyda się dłuższa, a ty wyższa i szczuplejsza.

4. Połóż rękę na biodrze

Nie trzymaj rąk ciasno przy ciele! W ten sposób ukryjesz talię, ściśnięte ramie zrobi się większe, a ty szersza... Zamiast tego połóż rękę na biodrze – to trik szczególnie uwielbiany przez gwiazdy.

5. Nie garb się

Garbienie się skraca sylwetkę i uwydatnia nasz brzuch, dlatego jeśli chcesz wyglądać na szczuplejszą, stań prosto, kierując ramiona lekko do tyłu.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Wasze komentarze (1): sortuj
  • gość: Człowiek z pojęciem 14-06-19, 10:33 cytuj
    Masakra. Fotografowanie od dołu sprawia że wygląda się na niższą? Buahaha. Czy autor słyszał o perspektywie "Hero shot"?
    "Najlepiej, kiedy aparat jest na wysokości twarzy, a w przypadku selfie jeszcze wyżej" No to kolejna genialna rada. Proponuję poczytać jednak trochę więcej na ten temat zanim zacznie się udzielać głupich rad bo później widzimy na FB i IG to co widzimy, czyli karpiowate, małe pokraki strzelające fotki prosto w dekolt. Żenujące.