Jak pielęgnować skórę, kiedy w ogóle nie ma się na to czasu ?

przejdź do komentarzy
pielęgnacja skóry pielęgnacja skóry/© iStock

Skrócony przewodnik po podstawach.

Pielęgnacja skóry to poważna sprawa. Dzięki coraz większej liczbie kosmetyków na rynku nasze rytuały pielęgnacyjnie znacznie się wydłużają. Podobno powstają pierwsze arkusze, na których rozpisuje się poszczególne etapy pielęgnacji. Nic dziwnego, naprawdę łatwo się pogubić. Co, jeśli dodatkowo nie masz czasu?

Dziesięcioetapowe procedury pielęgnacyjne mogą być rozwiązaniem, ale wyłącznie dla kobiet, które nie zmagają się z brakiem czasu lub nie mają pojęcia, że droga do osiągnięcia perfekcyjnej skóry może być dużo łatwiejsza. Uproszczenie nie oznacza mniej efektywnej opieki nad cerą. W rzeczywistości ograniczanie składników może być właśnie tym, czego potrzebujesz do uzyskania pięknej skóry.

ZOBACZ TEŻ: JEDYNA SŁUSZNA TECHNIKA PIELĘGNACJI SKÓRY! KOSMETYKÓW NIE POWINNO SIĘ WCIERAĆ!

Przeciążenie jej zbyt wieloma produktami (jeśli nie wiesz, co robisz lub jeśli się spieszysz), może przynieść więcej szkody niż pożytku. Kluczem jest wspieranie naturalnych barier ochronnych skóry. Głównym celem każdej kobiety jest utrzymanie skóry w czystości, nawilżanie i ochrona przed słońcem. Te trzy proste kroki prawdopodobnie rozwiążą powszechne obawy dotyczące pielęgnacji skóry. Potraktuj ten artykuł jako skrócony, uproszczony przewodnik po pielęgnacji.

Przed południem

Oczyść skórę delikatnym żelem do mycia skóry. Zastosuj lekki krem nawilżający, a następnie zabezpiecz skórę przed słońcem kremem z filtrem. Jeśli nie lubisz nakładać na twarz zbyt wielu produktów, wypróbuj podkład nawilżający z filtrem.

Oczywiście o wiele lepiej używać osobnego kremu zabezpieczającego, ponieważ podkłady i kremy wyrównujące koloryt nigdy nie zapewnią Ci pełnej ochrony przed słońcem. Pamiętaj, że SPF chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem i rakiem nie tylko w słoneczne dni.

ZOBACZ TEŻ: PIELĘGNACJA SKÓRY TWARZY LATEM, CZYLI 10 NAJLEPSZYCH KOSMETYKÓW Z FILTREM!

Po południu

Oczyszczaj skórę kosmetykami na bazie oleju. Jeśli nosisz makijaż, możesz skorzystać z dwuetapowego oczyszczania skóry, które usunie jego resztki. Po oczyszczeniu twarzy, zastosuj krem nawilżający na noc.

Raz w tygodniu

Jednym z największych problemów związanych z pielęgnacją skóry jest ich zbyt częste złuszczanie za pomocą twardych peelingów. To narażenie skóry na podrażnienia. Używaj delikatnych peelingów opartych na enzymach ryżowych, aby dokładnie usunąć martwy naskórek. Kiedy już lepiej opanujesz podstawy pielęgnacji włącz do swojej rutyny kwasy oraz odpowiednie maski.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (5): sortuj
 • gość: evil 17-05-18, 14:00 cytuj
  Jak cena paliwa tak szybko poszła w górę to możliwe że tak samo szybko spadnie.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • gość: Taksa 17-05-18, 13:35 cytuj
  to przez to, ze trump renegocjowal umowe ograniczającej program nuklearny republiki islamskiej podwyzszyly sie ceny paliw. nie tam przez jakies oplaty emisyjne.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • gość: brajanek 17-05-18, 13:29 cytuj
  Trzeba myśleć, co się robi Panie Trump! Teraz wszyscy mamy po głowie.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • gość 16-05-18, 18:35 cytuj
  gość, 15-05-18, 16:52 napisał(a):
  Zel do mycia twarzy, to najgorsze co mozna zaaplikowac na skore. Koszmarnie ja wysusza i wcale tak dobrze, ze oczyszcza. Stad potrzeba pilingow.


  To czego używać?
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • gość 15-05-18, 16:52 cytuj
  Zel do mycia twarzy, to najgorsze co mozna zaaplikowac na skore. Koszmarnie ja wysusza i wcale tak dobrze, ze oczyszcza. Stad potrzeba pilingow.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!