Wybieraj trwalsze zapachy

Nie wszystkie nuty zapachowe są równie długowieczne. O ile świeże, cytrusowe zapachy mają tendencję do szybszego wietrzenia, te cięższe – jak aromat drzewa sandałowego – zostają na skórze dużo dłużej. Jeśli więc zależy Ci na tym, by przez cały dzień unosił się wokół Ciebie zniewalający zapach, używaj perfum z tej rodziny zapachowej.

Nakładaj zapachy warstwowo

Począwszy od żelu pod prysznic, przez balsamy i olejki do ciała, dezodoranty, aż do perfum – wszystko, co nakładamy na naszą skórę, zostawia zapachowy ślad. Dlatego warto przyjrzeć się kosmetykom, które łączymy. Dobrze jest wybierać takie kompozycje zapachowe, które ze sobą współgrają. Z pomocą przychodzą sami producenci kosmetyków. Marka Bi-Es oferuje ogromną gamę produktów pielęgnacyjnych o pasujących do siebie nutach zapachowych. A więc, wybierając perfumy bi-es, skuśmy się także na dezodorant Bi-Es. W tej sytuacji mamy pewność, że żadne zapachy nie będą się gryzły.

Aplikuj perfumy w odpowiednich miejscach

Może się to wydawać dziwne, ale naprawdę, nadgarstki nie są najlepszym miejscem do aplikowania perfum, gdyż zapach na nich utrzymuje się dość krótko, zwłaszcza jeśli rozbijamy nuty zapachowe perfum rozcieraniem. Zamiast tego wybieraj cieplejsze i bardziej ukryte miejsca na swoim ciele, takie jak brzuch, klatka piersiowa, a także miejsca za uszami i kolanami. Ciepło pomaga utrwalić i wydobyć zapach, dzięki czemu wyczuwalne będą wszystkie nuty zapachowe.

Stosuj tuż po kąpieli

Perfumy najlepiej nakładać na jeszcze lekko wilgotną skórę. Wilgoć „przechwytuje” i blokuje zapach, dzięki czemu ulatnia się od dużo dłużej niż po aplikacji bezpośrednio na suchą skórę. Dodatkowo, w ten sposób redukujesz ryzyko zabrudzenia, które może powstać na Twojej jedwabnej bluzce, czy matowienia biżuterii.

Odnawiaj zapach w ciągu dnia

Ponieważ twoja skóra jest żywą, oddychającą tkanką, nie może utrzymać zapachu przez czas nieokreślony. Nawet jeśli używasz bardzo trwałych perfum, zapach prędzej czy później wywietrzeje. Dlatego konieczna jest ponowna aplikacja w ciągu dnia. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić z intensywnością. Jeśli rano nałożyłaś na skórę mocne perfumy, po południu użyj czegoś lżejszego, na przykład wody toaletowej bi-es o tej samej lub podobnej nucie zapachowej.

Nawilżaj skórę

Pamiętaj, aby nawilżyć skórę przed nałożeniem perfum. Sucha skóra ma tendencję do wchłaniania części zapachu, dzięki czemu zapach szybciej znika. Nawilżona skóra utrwali zapach, nie mówiąc już o tym, że będzie się prezentować o wiele lepiej niż skóra wysuszona i szorstka. Warto pamiętać o regularnym nawilżaniu i pielęgnowaniu skóry, nie tylko wtedy, gdy chcemy aplikować perfumy. Zdrowa, nawilżona skóra pachnie pięknie także w wersji sauté.

Artykuł powstał we współpracy z drogerią eZebra.pl