Jak pachnie beż?

przejdź do komentarzy
zapachy zapachy/Chanel

Chanel odpowiada nowym zapachem.

"Nos", czyli twórca zapachów Chanel, Jacques Polge stworzył właśnie nowe dzieło. Autor takich perfumiarskich przebojów jak Allure poszerzył chanelowską kolekcję Les Exclusifs o zapach Beige.

- Nuty Beige składają się z głogu, frezji i plumerii z przebłyskiem miodu. To zniewalające połączenie białych płatków i żółtego złota. To okazały biały kwiat. W Chanel nigdy nie komponujemy zapachów od początku do końca według tradycyjnych zasad. Głóg jest zazwyczaj nutą końcową, ale w Beige jest to nuta początkowa, która kończy się pudrową miękkością - powiedział Polge o swoim dziele w rozmowie z Vanity Fair.

- Ten zapach jest odnowieniem przeszłości - ciągnie mistrz. - Mademoiselle [Coco Chanel] miała zapach zwany Beige de Chanel, wprowadzony w 1940 r. Dawno już nie używano nuty głogu przy tworzeniu zapachu. To coś z przeszłości, co wchodzi w życie w sposób nowoczesny. (...) Tak więc dla mnie Beige jest zapachem współczesnym, który łączy się z przeszłością. Moja wizja beżowego została ucieleśniona poprzez głóg połączony z miodem.

Do jakiej kobiety pasuje Beige?

- Beż to dla Chanel ważny kolor. Kobieta w stylu Chanel podąża za modą, ale szuka czegoś, co nigdy nie przestaje być stylowe.

Chanel Beige de Chanel
Nieco przeszłości - zapach Mademoiselle: Beige de Chanel z 1940 r.

Beige Chanel
Nowa, współczesna wersja: Beige

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!