Jak oczyścić umysł?

przejdź do komentarzy
umysł umysł/unsplash.com/AverieWoodard

Znajdź parę minut na "reset".

Żyjemy w ciągłym pośpiechu, w którym trudno znaleźć nam, chociażby chwilę tylko dla siebie. Przytłoczeni nawałem obowiązków i natłokiem zadań do wykonania, gubimy się, odczuwając coraz większy stres. Przez to stajemy się nieefektywni w pracy, przygnębieni oraz pozbawieni chęci do życia. Jak to zmienić?

NUDZISZ SIĘ? PODPOWIEMY CI, JAK W PROSTY SPOSÓB WYKORZYSTAĆ WOLNY CZAS

Zrób przerwę od urządzeń elektronicznych

Smartfon towarzyszy ci niemal bez przerwy, a każdą wolną chwilę spędzasz przed ekranem laptopa? Odłącz się na chwilę od wirtualnego świata, z którego spływa na ciebie cała lawina informacji. Przez to czujesz się przytłoczona i nie możesz się skoncentrować, a niebieskie światło, emitowane przez ekrany męczy twoje oczy. Zrób sobie przerwę i pójdź na spacer, telefon zostawiając w domu.

Poćwicz

Nie musisz od razu kupować karnetu na siłownię, krótka, wyciszająca sesja jogi w salonie wystarczy. Pozwali ci odzyskać spokój i harmonię, obniżając poziom kortyzolu, zwanego poziomem stresu.

Zjedz kawałek czekolady

O tym, że czekolada poprawia nastrój, przekonują sami naukowcy, dlatego nie miej wyrzutów sumienia i porozkoszuj się kostką ulubionego smakołyku. Zobaczysz, to naprawdę działa.

Wyjdź na zewnątrz

Skorzystaj z pogody za oknem i wyjdź na krótki spacer. Śpiew ptaków i promienie słońca na twojej twarzy potrafią zdziałać cuda. Szybko dostaniesz energetycznego kopa energii, która pozwoli ci rozwiązać każdy problem.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!