Jak nakładać samoopalacz, czyli ABC pięknej opalenizny!

przejdź do komentarzy
naturalna opalenizna naturalna opalenizna/Zeberka.pl

Tricki, z których warto skorzystać.

Idealna, nie wyglądająca sztucznie opalenizna bez narażania skóry na promieniowanie UV? Tak, to jest możliwe. Balsamy brązujące i samoopalacze naprawdę mają potencją i mogą wyglądać pięknie.

Jeśli jednak nieraz zdarzyło Ci się przesadzić z samoopalaczem, rozprowadzić go niewłaściwie, bądź po prostu wyglądać zbyt żółto i sztucznie, koniecznie przeczytaj nasze tricki.

Przy odrobinie praktyki i odpowiednich narzędzi, można uzyskać doskonałe, muśnięte słońcem ciało, nie wydając pieniędzy na wizyty w salonie.

Żeby się opalić, musisz mieć czas

I wcale nie chodzi o to, by wylegiwać na słońcu. Jeśli chcesz uzyskać równomierną, idealnie wyglądającą opaleniznę, zarezerwuj sobie godzinę na zabiegi pielęgnacyjne. Balsamy brązujące nakładane w pośpiechu NIGDY nie będą wyglądać dobrze.

Pamiętaj, by zafundować sobie opaleniznę na dwa dni przed ważnym wyjściem - unikniesz intensywnego zapachu samoopalacza i ewentualnie zatuszujesz nierówności.

ABC korzystania z samoopacza, czyli opalenizna bez słońca!

Przygotuj swoją skórę

Złuszczanie i nawilżanie to bardzo ważne kroki, których nie należy lekceważyć. Złuszczanie należy zafundować sobie 24 godziny przed zastosowaniem samoopalacza. Zrezygnuj także z tłustych balsamów i olejków. Nawilż skórę produktem bezzapachowym i zwrócić większą uwagę na suche obszary - w tych miejscach opalenizna może stać się silniejsza i nierównomierna! Depilację, czy woskową, czy też przy pomocy kremu do depilacji, wykonuj zawsze 24 godziny przed nałożeniem samoopalacza.

Samoopalacz nakładaj przy dobrym oświetleniu

Większość kobiet wybrała łazienkę jako najbezpieczniejsze miejsce do stosowania samoopalającego balsamu lub sprayu , ale brak odpowiedniego oświetlenia może skutkować nierównomiernym rozsmarowaniem preparatu. Od dziś samoopalacz nakładaj tylko w oświetlonym pokoju, najlepiej przy naturalnym świetle i dużym lustrze.

ABC korzystania z samoopacza, czyli opalenizna bez słońca!

Odpowiednie akcesoria

Pierwszą rzeczą, w którą musisz zaopatrzyć się przy stosowaniu samoopalacza są rękawice lateksowe. Samoopalacz lubi odkładać się w zagięciach palców i tworzyć nieestetyczne plamy. Kolejną przydatną rzeczą jest szczotka do ciała, przy pomocy której złuszczysz naskórek na 24 godziny przed opalaniem.

Użyj wazeliny

Wazelina jest doskonałym sposobem, aby chronić linię włosów i brwi. Z pomocą wazeliny możesz kontrolować swoją opalenizną nie ryzykując, że wokół twarzy utworzą się nieestetyczne plamy. Nabierz wazelinę na wacik i posmaruj miejsca, których nie chcesz opalić. Po skończonym zabiegu delikatnie zetrzyj produkt bez używania wody.

Zacznij od nóg

W jaki sposób nakładać samoopalacz? Od dołu do góry! Zacznij od stóp i zwróć szczególną uwagę na pachy, plecy, kostki, uszy i przestrzenie między palcami.

Zwróć uwagę na nadgarstki

Kiedy posmarujesz całe ciało zdejmij rękawiczki i nałóż samoopalacz na wierzchnią część jednej dłoni. Następnie pocierając o wierzchnią część drugiej rozprowadź samoopalacz. Nie zapomnij o nadgarstkach!

Daj produktowi wyschnąć

Jeśli jesteś w pośpiechu, szybko zakładasz bieliznę i ubranie, a potem dziwisz się, że samoopalacz zostawił smugi. Daj produktowi całkowicie wyschnąć, a jeśli się spieszysz, podsusz skórę suszarką - jednak tylko chłodnym powietrzem.

Odpowiednia odzież

Jeśli użyłaś samoopalacza zapomnij o obcisłych jeansach i legginsach. W miejscu szwów po kilku godzinach pojawią się plamy! Przez 24 godziny, dla bezpieczeństwa, postaw na sukienkę, lub luźne ubranie.

Idealna opalenizna bez słońca !

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!