Jak kupować na Aliexpress?

przejdź do komentarzy
aliexpress aliexpress/© StarStock

Też masz ochotę na super tanie rzeczy?

Na Allegro jest tego pełno - bluzki, sukienki, kombinezony. Tanie bransoletki, wisiorki za 15 zł sztuka, czapki dresówki. Większość z tych rzeczy została wyprodukowana w Chinach. Nim dotrze do Polski, przechodzi przez ręce hurtownika (co najmniej). To dlatego internauci coraz chętniej kupują na Aliexpress.com - obecnie jednej z największych platform zakupowych. W Polsce kojarzona jest jako miejsce, w którym można kupić "chińskie podróby", jak często można przeczytać w komentarzach. Prawda jest taka, że można tam kupić i podróbki, i wszystko inne. To już wybór kupujących. Fakt jest jeden: fanów przybywa, a ci, którzy jeszcze nie zrobili tam zakupów, najczęściej mają opory dyktowane niewiedzą. Podpowiadamy zatem, jak kupować na Aliexpress, by być zadowolonym.

Czytaj więcej: Chcesz wiedzieć, JAK ROZPOZNAĆ ORYGIANLNĄ TOREBKĘ? KLIKNIJ!

Jak kupować na Aliexpress?

Załóż konto


Zajmuje to krótką chwilę - podajemy e-mail na który przychodzić będą powiadomienia o transakcjach i ich statusie (np. gdy wysyłka opuści magazyn sprzedającego) oraz kilka danych, m.in. adres wysyłki. Po zarejestrowaniu się nie otrzymujemy spamu.

Język


Język strony to domyślnie angielski, ale możemy zmienić go na polski.

Niskie ceny i jakość ubrań


Podejrzanie tanio? Często wątpliwości budzą bardzo niskie ceny. Krążą opinie, że większość produktów jest marnej jakości. To znowu tylko częściowa prawda. Nie spodziewajmy się, że koszulka za 2 dolary będzie fenomenalnym nabytkiem. Zamiast tego sprawdzajmy komentarze i transakcje sprzedającego. Są one oznaczane medalami i gwiazdkami. Sprzedający otrzymują też komentarze i to nimi powinniśmy się w pierwszej kolejności kierować. Jeśli zaś ktoś kupuje podróbki, niech nie oczekuje, że będzie jakości Prady czy Chanel.

Jak kupować na Aliexpress?

Wysyłka jest najczęściej darmowa i specjalnie oznaczona. Długość oczekiwania na przesyłkę to 15-34 dni. Można też zamówić wysyłkę kurierem, ale jest ona dużo droższa, choć towar dociera do nas po 3-7 dniach.
Jeśli nie chcesz ryzykować, nie kupuj od niesprawdzonych sprzedawców. Ci najlepsi mają prawie 100% pozytywnych komentarzy. Tak, to możliwe.

Jak kupować na Aliexpress?

Jak płacić


Od niedawna możliwa jest płatność w złotówkach poprzez Przelewy24. Możemy wybierać spośród 30 banków.

Cały czas możliwa jest też płatność kartą.

Zwroty


Są możliwe - należy sprawdzić, czy sprzedawca gwarantuje zwrot i czy pokrywa koszty odesłania produktu.

W przypadku niektórych sprzedających możesz też poprosić o pełny zwrot kosztów PRZED otrzymaniem produktu, choć już po zakończonej transakcji.

Czy ktoś z Was już kupował?


Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!