Jak farbować włosy w domu? (FOTO)

przejdź do komentarzy
farbowanie włosów farbowanie włosów/StarStock/mat.pras.

O czym trzeba pamiętać?

Zdecydowana większość kobiet farbuje włosy. Powodem są nie tylko pojawiające się z czasem siwe włosy, ale również chęć eksperymentowania i zmian. Żeby zaszaleć w kolorem nie musicie wcale wybierać się do fryzjera. Możecie zrobić to same w domu. O czym warto pamiętać?

ZOBACZ TEŻ: JAK WRÓCIĆ DO BLONDU?

Zastanów się nad kolorem


Wszystko zaczyna się od wyboru farby. Na rynku znajdziecie ogromny wybór produktów do koloryzacji, zastanówcie się czy wolicie użyć trwałej farby do włosów czy może nieco lżejszego produktu bez amoniaku. Ważne jest również dobranie odpowiedniego odcienia. Upewnijcie się również czy jedno opakowanie wystarczy, w przypadku długich włosów może zajść konieczność zakupienia dwóch.

Dokładnie zapoznajcie się z instrukcją


Sprawdźcie czy produkt należy nakładać na suche czy mokre włosy oraz czas, jaki powinnyście trzymać farbę na włosach. Jeżeli używacie danego kosmetyku po raz pierwszy - wykonajcie próbę alergiczną.

Zabezpieczcie odpowiednio skórę


Na skórę przy linii włosów nałóżcie grubą warstwę tłustego kremu lub wazeliny. Dzięki temu będziecie miały pewność, że Wasze czoło, uszy i szyja nie będą ubrudzone ciężką do zmycia farbą. Warto jest również przygotować sobie ciemny ręcznik (lub ten, którego dawno nie używałyście).

Rozróbcie farbę i przejdźcie do jej nakładania


Przygotujcie mieszankę według instrukcji dołączonej do opakowania. Załóżcie rękawice ochronne i nałóżcie farbę na włosy. Możecie pomóc sobie pędzelkiem lub grzebieniem. Gdy nałożycie już wszystko, przejdźcie do "masażu" głowy. Wykonacie ruchy podobne do tych, które wykonujecie podczas mycia włosów. Będziecie miały pewność, że farba dokładnie pokryła wszystkie pasemka.


Dokładnie wypłuczcie włosy


Gdy minie już odpowiedni czas, dokładnie wypłuczcie włosy. Należy płukać je dopóki woda nie stanie się czysta. Następnie możecie umyć je szamponem i nałożyć odżywkę dołączoną do opakowania.

najlepsze farby do włosów:


Jak farbować włosy w domu?
Garnier - Olia - ok. 20 zł

Jak farbować włosy w domu?
L'oreal Paris - Recital Preference - ok. 30 zł

Jak farbować włosy w domu?
Schwarzkopf - Colour Mask - ok. 25 zł

Jak farbować włosy w domu?
Schwarzkopf - Palette 10 min. color - ok. 20 zł

Jak farbować włosy w domu?
Syoss - Mixing Colors - ok. 20 zł


Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (1): sortuj
  • gość: ccccc 14-03-19, 13:59 cytuj
    Mi włosy farbuje córka, ma do tego rekę ;-) No i używam dobrej farby, sprawdzonej, którą moje włosy bardzo lubią. Color&Soin kupuję w aptece.
    Nie masz konta? Zarejestruj się!