Jak dbać o skórę twarzy po sylwestrze

przejdź do komentarzy
porady urodowe porady urodowe/kolaż zeberka.pl

SOS dla skóry.

Część z nas nie będzie się oszczędzała dzisiejszego wieczoru. Zabawa do rana, mocny makijaż, alkohol i zmęczenie dadzą się nie jednej we znaki. Co zrobić, by po tak intensywnym świętowaniu nadejścia nowego roku, dać naszej skórze odrobinę wytchnienia?

Mamy dla Was kilka godnych przypomnienia rad, które jutro mogą okazać się pomocne.

Zadbajcie o demakijaż
Po całonocnym balowaniu mamy najczęściej ochotę po prostu paść do łóżka i zasnąć. Nie zapominajmy jednak o demakijażu. Niezmyty dodatkowo obciąży i tak zmęczoną już skórę, zatka pory i na pewno nie pomoże nam wyglądać dobrze następnego dnia.

Jak dbać o skórę twarzy po sylwestrzePijmy dużo wody

Nie tylko dzień po sylwestrze... Pilnujmy, by w czasie zabawy i picia alkoholu, robić przerwy na uzupełnienie i tych bezprocentowych płynów w organizmie. Pomożemy tym i naszej skórze, i bolącej głowie po przebudzeniu...

Sen dobry na wszystko...
Także na zmęczoną skórę. Pozwólmy sobie na dłuższe zaleganie w łóżku. Nie zrywajmy się od razu do aktywnego dnia. Zafundujmy sobie potrzebny relaks. Przewietrzmy się, poleniuchujmy, odpocznijmy, wykonajmy delikatny masaż skóry twarzy.

Oczyszczanie i nawilżanie
Rozpocznijmy dzień od relaksu. Zadbajmy o naszą skórę na twarzy i całym ciele. Wykonajmy maseczkę nawilżającą i/lub oczyszczającą. Na pewno pomoże ona dojść naszej cerze do lepszej formy. Ciału zafundujmy przyjemny peeling - cytrusowy będzie najbardziej ożywczy.

Zrezygnujmy z makijażu
Przyjmijmy, że dzień po sylwestrze makijaż jest nam zbędny. Po całonocnej zabawie dajmy skórze odrobinę wytchnienia. Dzień bez make-upu będzie idealnym rozwiązaniem.
 

Polecane wideo


Ten artykuł mogą komentować tylko zalogowani użytkownicy.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się tutaj!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!