Jak często powinnaś się... kąpać?

przejdź do komentarzy
jak często trzeba się myć jak często trzeba się myć/Shutterstock

Codzienny prysznic? To może być za dużo.

Czy codzienny prysznic to za często? Nie mówimy o lecie, gdy temperatury przekraczają 30 stopni Celsjusza w cieniu i kąpiel staje się koniecznością. Mówimy o wszystkich innych dniach, gdy nie narzekamy na przesadnie wysokie temperatury i nie spędzamy całego dnia z odsłoniętym ciałem, może okazać się, że codzienne kąpiele mogą być dla skóry zbędne.

Joshua Zeichner, pracujący na wydziale dermatologii szpitala Mount Sinai w Nowym Jorku ostrzega, że niektórzy ludzie mają tendencję do zbyt częstych kąpieli.

Oczywiście mówił to w odniesieniu do Amerykanów, z których spota część bierze prysznic codziennie. Zupełnie niepotrzebnie, bo pozbawia to skóry naturalnej warstwy ochronnej. Żaden balsam do ciała jej nie przywróci w takim stopniu.

Co zamiast? Zostaje mycie "strategicznych" miejsc, takich jak pachy i okolice intymne, które należy odświeżać codziennie. Natomiast wystawanie pod prysznicem z nierzadko zbyt gorącą wodą, przynosi nam - obok relaksu - odarcie z warstwy lipidowej i pozbawienie skóry dobrych bakterii.

Odpowiednia częstotliwość to zdaniem specjalisty prysznic co drugi-trzeci dzień i kąpiel raz na tydzień/dwa. Do mycia wybieraj hipoalergiczne, natłuszczające produkty. Intensywnie pachnące i pieniące się żele pod prysznic nie są najlepszą opcją.
 


Polecamy:

Jak często powinnaś się… kąpać?
Fenjal, Sensual Rose, Kremowy olejek pod prysznic 200ml, 200 ml
14,99 zł


Jak często powinnaś się… kąpać?
Nawilżający żel pod prysznic Sanex, cena: 9,90 zł

Jak często powinnaś się… kąpać?
La Roche-Posay, Lipikar, Oliwka myjąca - 70 zł/400 ml

Jak często powinnaś się… kąpać?
Kneipp, olejek do kąpieli - kwiat migdałowca - 25 zł/100 ml

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!