Jak często powinnaś golić nogi? Dermatolodzy wyjawiają prawdę!

przejdź do komentarzy
golenie golenie/© iStock

Ty też tak robisz?

Lato to czas, kiedy kobiety golą się dosłownie obsesyjnie. Czy zastanawiałyście się kiedyś, jak często powinno się to robić? Czy istnieje idealny odstęp czasu między depilacjami?

Dr Francesca Fusco dermatolog z Nowego Jorku twierdzi, że nogi, pachy oraz okolice bikini w razie potrzeby można golić codziennie, jednak jeśli decydujemy się na taką częstotliwość, powinnyśmy robić to zgodnie z pewnymi zasadami. Krótko mówiąc, sprowadza się to do osobistych preferencji oraz rutyny, którą chce się zachować.

ZOBACZ TEŻ: TRIK, DZIĘKI KTÓREMU UNIKNIESZ WRASTANIA WŁOSÓW PO GOLENIU OKOLIC BIKINI

Istnieje tylko jedna sytuacja, w której odradza się tak częste golenie. Jeśli skóra jest podrażniona lub pokryta rankami po poprzednim goleniu. Oznacza to, że jeśli jesteś ambitna i chcesz zachować płynność w goleniu musisz pamiętać o kilku rzeczach. Tylko unikając problemu wrastających włosów, będziesz mogła zachować pożądaną regularność.

Lekarze przestrzegają przed dzieleniem się maszynką oraz jej wielokrotnym stosowaniu. Powinna być wymieniana co najmniej raz w tygodniu. Skórę należy przygotować do golenia. Przed każdym goleniem należy dokładnie ją nawilżyć oraz wykonać peeling. Kuszące może wydawać się również golenie na sucho, ale jest to absolutnie zabronione.

ZOBACZ TEŻ: OTO DLACZEGO PRZED DEPILACJĄ NIE POWINNO SIĘ PRZYJMOWAĆ TABLETEK PRZECIWBÓLOWYCH

Golenie powinno odbywać się w odpowiednim kierunku. Twoja skóra ma tendencję do wrastania włosów? Należy golić je zgodnie z kierunkiem wzrostu. To zminimalizuje ryzyko podrażnienia skóry.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (3): sortuj