Jak być perfekcjonistką i nie zwariować

przejdź do komentarzy
porady psychologa porady psychologa/Shape/Marquard Media Polska

Chcesz być najlepsza we wszystkim, co robisz? Być może czujesz się zmęczona?

Wśród naszych Czytelniczek są na pewno dziewczyny, które nie przejmują się na zapas zadaniami, jakie podsuwa nam każdy kolejny dzień. Ale są i takie, które chcą kontrolować swoje życie, siebie i swoich bliskich tak, by wszystko, co przynoszą kolejne dni, było idealne i układało się w harmonijną całość.

Kobiety biorą dziś na siebie masę obowiązków - robią kariery, pracują, zarabiają pieniądze, dbają o domy, o swe dzieci i mężów. Wiele z nich na każdym polu chce być najlepszymi.

Perfekcjonistki układają w głowie scenariusze, robią listy spraw do załatwienia, jak tylko mogą, starają się zapanować nad pędzącym czasem.

Nawet wyjścia do znajomych czy do klubu traktują jako zadanie. Chcą idealnie pracować i tak samo wypoczywać. Chcą być postrzegane jako uporządkowane, zorganizowane i trzymające życie w ryzach.

O takich właśnie dziewczynach i kobietach pisze Karolina Wasilewska w artykule Perfekcyjna pani świata, który można przeczytać w nowym numerze magazynu Shape.

Autorka artykułu cytuje słowa pani psycholog, Karoliny Soleckiej-Rzytki:

Perfekcjoniści często nie próbują być najlepszą wersją siebie samych, tylko dopasować się do ideału stworzonego przez mass media, narzuconego z zewnątrz. Dlatego czują, że "muszą" robić pewne rzeczy, nawet w ramach relaksu. Ich największym problemem jest brak asertywności; próbują spełnić oczekiwania wszystkich wokół, nawet gdy one się wykluczają!

Jeżeli zdarza się Wam czuć, że nadmiar obowiązków i zadań, które wzięłyście na swą głowę, nie daje Wam satysfakcji, a stanowi tylko wyrzut sumienia, przeczytajcie artykuł o perfekcyjnych paniach świata.

Może się okazać, że kilka prostych rad zmieni Wasz sposób widzenia swojego otoczenia. Że przestaniecie męczyć się dążeniem do ideału, a zaczniecie zwyczajnie cieszyć się życiem.

Redakcja Zeberki poleca ten artykuł wszystkim zmęczonym dążeniem do bycia "naj":)


Jak być perfekcjonistką i nie zwariować

Jak być perfekcjonistką i nie zwariować

Jak być perfekcjonistką i nie zwariować

Shape, czerwiec 2012

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!