Izrael uchwalił Ustawę Photoshopową!

przejdź do komentarzy
ustawa photoshopowa ustawa photoshopowa/Dior

Przełom w świecie mody?

Izraelski parlament uchwalił ustawę, która może stać się prawdziwym przełomem w świecie mody.

Ustawa Photoshopowa, bo o niej mowa, kategorycznie zakazuje pokazywania zbyt chudych modelek w reklamach oraz nakłada obowiązek informowania, że zdjęcie było cyfrowo "odchudzone".

Ustawa wprowadza ponadto restrykcje w rozpowszechnianiu zdjęć zagranicznych agencji, jeśli modelki uwiecznione na fotografiach ważą za mało. Te, których indeks BMI wynosi mniej niż 18,5 albo te, które tak wyglądają, nie będą mogły pojawiać się na plakatach i w filmach reklamowych w Izraelu.

Ustawa precyzuje dokładnie sprawę obróbki graficznej. Agencje wykorzystujące cyfrowe modelowanie modelek na zdjęciach, będą musiały informować o tym, że fotografia jest zmieniona.


Jak można się było spodziewać, przeciwko nowym przepisom są agencje modelingu, które twierdzą, że zakaz wpłynie na karierę tych modelek, które są chude "z natury:

Indeks BMI, na którym opiera się prawo, jest arbitralny i nie można odnieść go do każdej modelki. Znam wiele dziewczyn, które są zupełnie zdrowe, ale mogą zostać zdyskwalifikowane przez nowe prawo - twierdzi Eli Edri z Agencji Modelek Roberto.

A jak Wy oceniacie tę wzbudzającą wiele kontrowersji ustawę?
Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!