Internauci bojkotują markę House za antyświąteczną kampanię!

przejdź do komentarzy
house house/Screeny z protestuj.pl, Facebook

Za prowokacyjne "F*ck Your Xmas"...

Wygląda na to, że House - podobnie jak Empik - w tym roku nie ma szczęścia do świątecznych kampanii. Przypomnijmy, że sieci księgarni dostaje się od kilku tygodni za współpracę przy tworzeniu reklam z Adamem Nergalem Darskim i Marią Czubaszek. LPP (właściciel House'a) także miał już w tym roku okazję doświadczyć fali niezadowolenia klientów. Teraz wydaje się że sytuacja ma szansę się powtórzyć, choć z zupełnie innych powodów.

O ile wcześniej niezadowoleni z polityki podatkowej LPP internauci nawoływali do bojkotu jej sieci, głównie Reserved jako największej, o tyle tym razem punktem zapalnym okazała się kontrowersyjna kampania, która skierowała uwagę co bardziej religijnych klientów sklepów w stronę witryn House'a. Dokładni chodzi tu o t-shirty utrzymane w świątecznej stylistyce, ze sporymi napisami z bynajmniej nie gwiazdkowym przekazem, w które zostały ubrane manekiny marki... Bo jak inaczej określić hasło F*ck Your Xmas?

ZOBACZ TEŻ: Internauci wypowiedzieli wojnę LPP za politykę podatkową

Na reakcję przeciwników tak dosadnego wyrażania stosunku do kwestii świąt nie trzeba było długo czekać. W sieci zawrzało; zawrzało także na facebookowym profilu sieciówki. Nie trudno znaleźć wśród komentarzy te nawołujące do bojkotu i przyłączenia się do protestu. Tak, oficjalnego protestu z petycją...

Panie prezesie, proszę nie chować głowy w piasek przed faktami – ten skandal wymaga reakcji ze strony zarządu. Proszę nie tłumaczyć się przekręceniem jednej literki w nazwie kolekcji, co uczyniliście zapewne w celu uniknięcia sądowego procesu. - nawołują dociekliwi autorzy listu i zapowiadają bojkot przy użyciu(?) licznych znajomych, przyjaciół i bliskich... - Podsumowując, domagam się natychmiastowego wycofania ze sprzedaży koszulek marki House atakujących Święta Bożego Narodzenia. W przeciwnym wypadku, jako świadomy konsument, podejmę działania mające na celu zbojkotowanie Państwa firmy przez liczne grono moich bliskich, przyjaciół i znajomych.

Co ciekawe, petycja została podpisana już niemal 18 tys. razy. Jednak zdania komentujących na Facebooku House'a nie są już tak jednoznaczne. Poza krytykującymi kampanię, pojawiają się także głosy dalekie od sprzeciwu wobec niej.

Myślicie, że polska sieciówka ugnie się pod naporem licznego grona bliskich, przyjaciół i znajomych protestujących? A może jest to zwyczajna burza w szklance wody?

Jesteśmy ciekawe Waszych opinii!


Internauci bojkotują markę House za antyświąteczną kampanię!

Internauci bojkotują markę House za antyświąteczną kampanię!

Internauci bojkotują markę House za antyświąteczną kampanię!

Internauci bojkotują markę House za antyświąteczną kampanię!

Internauci bojkotują markę House za antyświąteczną kampanię!

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!