Ile kalorii ma pączek?

przejdź do komentarzy
pączek kalorie pączek kalorie/StarStock

Odpowiadamy na pytanie dnia.

Obok tego święta nie sposób jest przejść obojętnie. Dzisiaj tłusty czwartek, czyli ulubiony dzień w roku wszystkich łakomczuchów, a w szczególności miłośników pączków. Swoją dietę z pewnością złamie nawet Ewa Chodakowska. Zastanawiałyście się ile kalorii ma jeden pączek?

ZOBACZ TEŻ: Co zrobić, by spalić kalorie z jednego pączka?

pączki - kalorie


Jeden pączek z marmoladą i cukrem pudrem ma około 300-330 kalorii. Warto pamiętać o tym, że w tłusty czwartek przeciętny Polak zjada od 3 do 6 pączków.

6 niepozornie wyglądających sztuk to prawie 2000 kalorii, czyli tyle, ile wynosi średnie dzienne zapotrzebowanie! Całe szczęście, że to tłuste święto jest tylko raz do roku...

Ile kalorii ma pączek?

pączek z lukrem - kalorie


Kaloryczność pączków wzrasta, kiedy w grę wchodzą dodatki. Jeżeli wolicie zjeść pączka z lukrem, musicie wziąć pod uwagę, że zamiast 300 kalorii ma ich o 60 więcej.

Ile kalorii ma pączek?

pączek z budyniem - kalorie


Kaloryczne są również pączki z budyniem. Tutaj sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku tego z marmoladą. Jego kaloryczność waha się od 300 do 350 kalorii.

Ile kalorii ma pączek?

Nie ma co jednak popadać w paranoje, w końcu te tłuste przekąski "atakują" nas z każdej strony tylko raz w roku. Jeżeli skusicie się na jednego lub dwa - na pewno nie odczujecie tego na swoich ubraniach!

Smacznego!


Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!