Hm... Czy można imprezować w tygodniu?

przejdź do komentarzy
alcovit alcovit/mat. pras.

Tak, jeśli robisz to z głową! Poznaj sprawdzony sposób!

Chyba każdemu z nas zdarzyło się "zabalować", nie bacząc na perspektywę porannego wstawania do pracy bądź na uczelnię. Niejeden odczuwał następnego dnia skutki zarwanej nocy i przedawkowania napojów wyskokowych. Czy można zredukować "syndrom dnia następnego"? Jeśli tak, jak to zrobić?

Co to jest kac?

Alkohol etylowy wzmaga produkcję moczu i częstotliwość jego wydalania, powodując większy niż zazwyczaj ubytek wody z organizmu. Jednocześnie, w wyniku rozkładu etanolu, powstaje aldehyd octowy – trucizna metabolizowana przez wątrobę. Na skutek jej nadmiernego obciążenia spowolnieniu ulega proces wytwarzania glukozy, a więc dostarczania organizmowi energii. Stajemy się senni, ociężali i niezdolni do normalnego funkcjonowania.

Jak to działa?

Każdy człowiek reaguje na alkohol indywidualnie. Zależy to od wielu czynników: płci, masy ciała, budowy, objętości krwi, wieku, stanu zdrowia, wreszcie – ilości spożytego alkoholu. Całkowite jego wchłonięcie przez organizm następuje w ciągu 1-2 godzin. Jeżeli chcemy orientacyjnie obliczyć ilość alkoholu w organizmie, możemy zastosować tzw. porcję standardową, czyli 10 gramów czystego alkoholu. Zawiera go na przykład 30 ml wódki 40%, 100 ml wina 12% i 250 ml piwa 5%. Natomiast tempo metabolizacji w wątrobie wynosi 10 gramów czystego alkoholu na godzinę.


Zanim wypijesz

Podstawową zasadą jest niespożywanie alkoholu na pusty żołądek. Przed rozpoczęciem imprezy zjedzmy kolację, nie żałując sobie tłustszych wędlin lub na przykład śledzi w oleju. Wegetarianie mogą spożyć warzywa smażone w panierce. Dobrym dodatkiem do posiłku będą grzybki w occie i ogórki konserwowe. Pijąc alkohol, nie mieszajmy jego gatunków. Zdecydujmy się albo na samo wino, albo na samą wódkę, którą można łączyć z sokami owocowymi. Starajmy się także uzupełniać płyny napojami bezalkoholowymi. Dobrze zadziała połknięcie na początku imprezy kilku drażetek witaminy C, a pod koniec imprezy (przed snem) warto skutecznie usunąć część alkoholu z organizmu, na przykład za pomocą wyrobu medycznego Alcovit Med . Dzięki temu poranne wstawanie nie będzie wydawało się koszmarem nie do przeżycia.

Dzwoni budzik

Bierzemy letni prysznic i zjadamy na śniadanie jajecznicę - trzeba uzupełnić białko w organizmie. Przy jadłowstręcie wypijamy szklankę soku pomidorowego, a śniadanie popijamy herbatą z miodem i cytryną. Poczujemy się znacznie lepiej i kac nie będzie dokuczał. W ciągu dnia pijemy kolejne dwie szklanki soku pomidorowego. A potem... do następnej imprezy!


Hm... Czy można imprezować w tygodniu?

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!