Hiszpania - relaks dla ciała, ducha i umysłu

przejdź do komentarzy
wczasy w hiszpanii wczasy w hiszpanii/mat. prasowe

Jak odpoczywać to tylko tam.

Hiszpania jeden z najcieplejszych krajów w Europie Zachodniej. Przeciętna liczba słonecznych dni w roku niejednokrotnie przekracza tu 70%, a średnia temperatura na wybrzeżu Morza Śródziemnego sięga nawet 20°C (wyjątkiem pod względem warunków meteorologicznych są Wyspy Kanaryjskie, gdzie panuje klimat subtropikalny). Nieco niższą termiką charakteryzują się centralne i północne regiony, które – jak wynika z badań – należą do najrzadziej odwiedzanych (J. Rosselló-Nadal, How to evaluate the effects of climate change on tourism, Tourism Management 42 (2014), 334-340). Niemniej jednak panujące tam warunki są doskonałym powodem do tego, by spędzać wolne chwile np. w historycznej Krainie Basków czy też w pięknej Galicji. Tereny te słyną nie tylko z malowniczych, zabytkowych budowli, ale również z niepowtarzalnych i wyśmienicie przyrządzanych dań rybnych.

Wyprawy Polaków do Hiszpanii
Wielu naszych rodaków po jednej wizycie w Hiszpanii podjęło decyzję o przeniesieniu się do niej na stałe. Na jej obszarze mieszka ich już ponad 50 tys. – głównie w Madrycie, Barcelonie i na Wyspach Kanaryjskich. Ale po to, by korzystać ze słonecznej aury tych obszarów, nie trzeba decydować się na przeprowadzkę. Naprzeciw potrzebie zgłębienia kultury, historii i życia ludzi, w tym jakże egzotycznym dla nas kraju, wychodzi szeroki wybór apartamentów do wynajęcia w Hiszpanii z oferty edom.pl.
Propozycje pojawiające się w ofertach polskich firm dają okazję do poznawania zwyczajów krainy słońca, flamenco, corridy, wina, fiesty i siesty dzięki możliwości wynajmowania nie tylko domów, ale również mieszkań i domków letniskowych. Różnorodność terenu, klimatu i atrakcji Hiszpanii sprawia, że jest ona odwiedzana równie często przez rozrywkową młodzież, jak i osoby zapracowane czy szukające wyciszenia.

Zdrowotne korzyści z wyprawy
Wybierając się w ciepłe rejony Europy, przykładowo na Baleary (archipelag wysp należących do Hiszpanii), większość turystów skupia się na przyjemnym spędzeniu czasu i leniuchowaniu. Wynajęcie apartamentu czy mieszkania w miejscu, gdzie niemal cały rok można korzystać z kąpieli słonecznych, to nie tylko przyjemny relaks dla ciała. To również terapia dla całego organizmu, gdyż pod wpływem promieni słonecznych jest wytwarzana witamina D potocznie nazywana „witaminą słońca”. Działanie tego naturalnego suplementu ma korzystny wpływ na układ kostny, sercowo-naczyniowy, nerwowy, mięśniowy i metaboliczny (M. Sobstyl i wsp., Witamina D – moda czy rzeczywiste korzyści?, Przegląd Menopauzalny 2013; 17 (4), 363-367). Zatem pobyt w Hiszpanii przyczyni się również do regeneracji naszego ciała i umysłu.

Zadowolonych nic nie ogranicza
Wiele osób, które chcą wybrać się na wypoczynek, zmaga się z trudnościami wynikającymi z braku akceptacji dla pobytu ich psów w ośrodkach wypoczynkowych. Firmy udostępniające oferty wynajmu lokali wakacyjnych chronią praw zwierząt i poszerzają zakres swoich usług. Pojawiają się reklamy i propozycje najmu domków letniskowych i apartamentów wakacyjnych także dla tych, którzy pragną spędzić wolny czas ze swoim pupilem. Tak silny trend sprawił, że można znaleźć wiele ofert domów i apartamentów wakacyjnych w Hiszpanii przyjaznych również dla naszych czworonogów.

Udogodnienia klimatyczne, niepowtarzalna kultura oraz bogata historia Hiszpanii działają na turystów jak magnes. Większość Polaków, którzy choć raz byli w tym malowniczym kraju, pragnie do niego wrócić, by zregenerować swój organizm, a terminy wypraw pozostają niezależne od pory roku, gdyż dzięki pięknej pogodzie, jak i dostępności apartamentów, mieszkań oraz domków wakacyjnych, można tu miło spędzać wolne chwile także w okresie jesienno-zimowej szarugi.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!