Peeling kawitacyjny jest zabiegiem, który przynosi natychmiastowy efekt promiennej i wygładzonej skóry. Każdy typ cery wymaga od czasu do czasu dokładnego złuszczenia, by usunać martwe warstwy naskórka i dogłębnie oczyścić pory. Oprócz szybkiego dotlenienia skóry twarzy i dogłębnej regeneracji, peeling kawitacyjny jest również bardzo przyjemny i stosunkowo niedrogi.

ZOBACZ TEŻ: ZAPOMNIJ O TYM, CO WIESZ NA TEMAT MYCIA WŁOSÓW. MAMY NOWY, SKUTECZNY SPOSÓB!

peeling kawitacyjny – co to jest

Peeling kawitacyjny może być stosowany jako samodzielny zabieg bądź przygotowanie do kolejnych działań pielęgnacyjnych. Jego zadaniem jest dogłębne oczyszczenie skóry, dlatego sprawdzi się w szczególności u osób z cerą trądzikową. Jest to również skuteczne rozwiązanie na pozbycie się zatkanych porów i zaskórników. Peeling kawitacyjny eliminuje również problem świecącej się skóry z nadmiernym wydzielaniem sebum. Osobom z suchą, ziemistą cerą pomaga w przywróceniu jej promiennego wyglądu, a wykonywany regularnie zredukuje przebarwienia i może spłycić drobne zmarszczki.

Jak widać peeling kawitacyjny jest jednym z najbardziej uniwersalnych zabiegów wykonywanych w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Jest to zabieg, który sprawdzi się w przypadku każdego typu cery, reagując na jej różne potrzeby. Jak każdy peeling na twarz, jego działanie skupia się na złuszczeniu i dokładnym oczyszczeniu, ale dzięki wykorzystaniu specjalnych preparatów oraz urządzeń, jest on o wiele bardziej skuteczny niż domowy peeling.

Co to jest peeling kawitacyjny? Odpowiedź jest prosta. Jest to połączenie złuszczania z ultardźwiękami. Na wilgotnej skórze twarzy zaczynają tworzyć się mikropęcherzyki wypełnione gazem, które pod wpływem ultradźwiekowych drgań pękają, rozbijając martwe komórki. Efektem jest odsłonięcie młodszej, zdrowszej warstwy skóry. Fale ultradźwiekowe przenikające przez skórę nie powodują bólu, a samo działanie można porównać do masażu lub przykładania do twarzy szczoteczki, która delikatnie łaskocze skórę. Samo urządzenie do peelingu kawitacyjnego przypomina szpatułkę, która powoduje lekkie drgania wyczuwane przez skórę.

Pierwszym etapem zabiegu jest dokładne oczyszczenie twarzy, dlatego kiedy wybieramy się do kosmetyczki, najlepiej jest w tym dni w ogóle nie robić makijażu. Przed wykonaniem zabiegu następuje przemycie twarzy żelem lub tonikiem. Po tej czynności kosmetyczka nakłada na twarz specjalistyczny preparat i rozpoczyna masaż maszynką rozpoczynając od najmniej problematycznych partii twarzy i powoli skupiając się na obszarach, które szczególnie potrzebują oczyszczenia (zaskórniki, wypryski i zatkane pory).

ZOBACZ TEŻ: OTO NAJLEPSZY DOMOWY SPOSÓB NA GŁADKĄ SKÓRĘ! MA WIĘCEJ ZALET NIŻ SKŁADNIKÓW!

Zazwyczaj na zakończenie zabiegu kosmetyczka nakłada nawilżającą maseczkę , ale peeling kawitacyjny może być również pierwszym etapem w dogłębnej regeneracji skóry. Dzięki odsłonięciu młodszej i zdrowszej warstwy skóry następuje lepsze wchłanianie składników aktywnych .

peeling kawitacyjny efekty

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem uniwersalnym, dedykowanym dla każdego typu cery , ale jak często można umawiać się na tak dogłębne oczyszczanie skóry? Tak naprawdę jest to zależne od tego, w jakiej kondycji jest nasza cera. Jeśli nie mamy większych problemów ze skórą i chcemy jedynie dodać jej blasku i zapewnić dogłębną regenerację wystarczy jedna wizyta na kilka miesięcy. Osoby ze zmianami skórnymi, przebarwieniami i trądzikiem mogą wykonywać od 3 do 6 zabiegów w odstępach nie mniejszych niż tydzień. Peeling kawitacyjny można również wykonać samodzielnie w domu, wystarczy w tym celu kupić specjalistyczne urządzenie do peelingu kawitacyjnego i pamiętać, by przed wykonaniem zabiegu dokładnie oczyścić twarz i pamiętać o jej nawilżeniu w trakcie zabiegu.

Peeling kawitacyjny jest w pełni bezpieczny i bezbolesny, pomaga przywrócić witalność, promienny wygląd, zredukować przebarwienia, oczyścić pory i usunąć zaskórniki. Ten nieinwazyjny zabieg może być wykonany również w przypadku skóry cienkiej i wrażliwej, ale istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonywania. Są nimi: ciąża i laktacja, problemy z tarczycą oraz choroby nowotworowe i zakażenia skóry.

ZOBACZ TEŻ: ZAPOMNIJ O TYM, CO WIESZ NA TEMAT MYCIA WŁOSÓW. MAMY NOWY, SKUTECZNY SPOSÓB!

Cena waha się od 50 do 100 zł, a sam zabieg nie trwa dłużej niż godzinę, ale trzeba zaznaczyć, że peeling kawitacyjny można stosować wyłącznie w okresie od września do kwietnia, by uchronić skórę przed niebezpiecznym działaniem promieni słonecznych. Jeszcze dzień po wykonaniu peelingu cera jest zaczerwieniona, dlatego jeśli szykujemy się na ważne wyjście, dobrze jest umówić się na oczyszczanie kilka dni wcześniej.

Próbowałyście już peelingu kawitacyjnego? Koniecznie podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach.