Garderoba kapsułkowa, czyli usuwamy z szafy niepotrzebne ubrania

przejdź do komentarzy
garderoba garderoba/StarStock/Newseria

Coraz popularniejsza idea!

Ile razy stałyście przed szafą pękającą w szwach i ubolewałyście nad tym, że nie macie się w co ubrać? Pewnie setki, zupełnie tak jak my... Może warto więc zmienić coś w organizacji i zmierzyć się z ideą garderoby kapsułkowej? Co to takiego? Na czym polega? Na te pytania w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle odpowiadała Daria Biedrzycka, stylistka.

ZOBACZ: MOJA TOALETKA, CZYLI JAK MY PRZECHOWUJEMY SWOJE KOSMETYKI

jak skompletować garderobę


– W szafie zawsze mamy bardzo dużo ubrań, a cały czas mówimy, że nie mamy co na siebie włożyć. Garderoba kapsułkowa polega więc na tym, że kupujemy rzeczy, które są taką podstawą naszej szafy, które przydadzą nam się przez kilka sezonów, jak np. biała koszula, dżinsy, cygaretki, beżowy trencz – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Daria Biedrzycka, stylistka.

Wbrew pozorom garderoba kasułkowa pozwala nam na stworzenie wielu stylizacji.

– Kapsułkowość polega na tym, że z tych nawet 10 elementów takich podstawowych, które nie zmieniają się przez kilka sezonów, możemy stworzyć nieskończoną liczbę stylizacji, jednocześnie wykorzystując jakiś konkretny, obowiązujący właśnie trend. Możemy te wszystkie rzeczy dowolnie ze sobą łączyć i dostosowywać do różnych sytuacji – tłumaczy Daria Biedrzycka.

Klasyczne ubrania śmiało możemy łączyć z aktualnie panującymi trendami.

– Każda z nas ma pewien określony styl, ale czasem wychodzi poza te ramy. Tego lata modny jest styl boho, więc na co dzień możemy założyć sukienkę w stylu boho z sandałami. Do tej samej sukienki możemy założyć spodnie, wykorzystać ją jako tunikę albo do zupełnie innych butów, np. takich bikerów, do skórzanej ramoneski i wtedy zyskujemy zupełnie inny look – mówi Daria Biedrzycka.

Garderoba kapsułkowa to idealne rozwiązanie dla tych pań, które lubią eksperymentować, łączyć trendy i nie wydawać dużo pieniędzy na nowe ubrania.

– Nie musimy się skupiać na tym, że jeżeli chcemy być modne, to musimy zakładać tylko rzeczy od projektantów czy z widocznym logo. Po prostu musimy wiedzieć, jak to łączyć. Czasami lepiej jest w te podstawowe rzeczy zainwestować trochę więcej pieniędzy, ponieważ one posłużą nam przez lata, a te rzeczy, które są w obecnych trendach kupować właśnie w sieciówkach. Łączenie tych drogich i tanich rzeczy jest jak najbardziej pożądane – podkreśla Daria Biedrzycka.

ZOBACZ TEŻ: ILE KOSZTUJE GARDEROBA JESSIKI MERCEDES?

Co myślicie o tej idei? Według nas warto jej się przyjrzeć jeszcze bliżej!

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!