Futrzana czapko-kamizelka od Maison Martin Margiela (FOTO)

przejdź do komentarzy
headdress headdress/Maison Martin Margiela

Czy to hit czy wręcz odwrotnie?

Na pierwszy rzut oka nie wiadomo, co dokładnie przedstawiają zdjęcia projektu domu mody Maison Martin Margiela. Dopiero po chwili widzimy istotę Headdress czyli nakrycie głowy, które jest jednocześnie czymś w rodzaju kamizelki czy kołnierza.

Nie wiemy czy świat mody uzna to za gorący trend, jednak mamy wrażenie, że 4450 dolarów (ponad 12800zł) i futra zwierząt można (jeżeli w ogóle) wykorzystać w znacznie lepszy sposób. Projekt jest dostępny tutaj.

Projektowi pikanterii dodaje fakt, że ubranie wykonano z futer jenotów, dzikich ssaków żyjących m.in. w Chinach czy Rosji. Choć nie są zagrożone wyginięciem, ich populacja znacząco spada.

Dodatkowo według badań PETA, azjatyckie fabryki produkujące futrzaną odzież w wielu przypadkach zamiast np. wspomnianych wyżej futer, wykorzystują sierść psów i kotów. Z założenia domowe zwierzęta są hodowane w tym celu i masowo zabijane, a przy tym giną w strasznych warunkach.

Co prawda futrzana czapko-kamizelka jest produkowana we Włoszech, lecz to właśnie tam w ostatnim czasie konsumenci odkryli ubrania z futrem psów.

Co o tym sądzicie?Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!