Eyeliner - jak zrobić kreskę na górnej powiece?

przejdź do komentarzy
eyeliner eyeliner/Harper's Bazaar

Czy jest jedna, sprawdzona technika?

Od razu uprzedzamy: nie ma jednego sposobu na namalowanie perfekcyjnej kreski eyelinerem. No chyba, że ktoś polega na metodzie z użyciem taśmy klejącej, którą niegdyś prezentowaliśmy. Przede wszystkim dlatego, że taka kreska nawet nie istnieje. Jak to? Tak, ponieważ każde oko jest inne i wymaga innego makijażu.

Mamy za to kilka technik, które pomogą Wam dojść do mistrzostwa i kreślić na górnej powiece linie takie, jak chcemy. Eyelinery w dłoń i…

ĆWICZ

Ćwiczenie czyni mistrza. Rzadko bywa tak, że drżącą ręką namalujemy na powiece kreskę wymarzonej długości, grubości, wywijającą się ku górze… Musisz ćwiczyć. Kiedy? Np. wieczorem, tuż przed zmyciem makijażu. Skoro i tak usuniesz kosmetyki ze skóry, możesz poświęcić kilka dodatkowych minut na narysowanie kreski. Za pierwszym razem może nie wyjść, ale za dziesiątym, dwudziestym… Eksperymentuj z różnymi narzędziami i długościami, przejrzyj różne kształty.

Eyeliner - jak zrobić kreskę na górnej powiece?

L'Oreal Blackbuster Eyeliner, cena: ok. 18 zł
Kupisz tutaj.

Maybelline, żelowy, z pędzelkiem w zestawie, cena: od 23 zł
Kupisz tutaj.

L'Oreal, żelowy, z pędzelkiem w zestawie, cena: ok. 20 zł
Kupisz tutaj.

L'Oreal Super Liner, cena: ok. 19 zł
Kupisz tutaj.

Revlon, ColorStay, cena: od 16 zł
Kupisz tutaj.

Maybelline, Liner Express, cena: od 13 zł
Kupisz tutaj.

L'Oreal Liminizer Super Liner, cena: ok. 20 zł
Kupisz tutaj.

MIEJ PRZY SOBIE DOBRY SPRZĘT

Uważa się, że najłatwiejsze w obsłudze są eyelinery w pisaku. Za nimi idą kreski malowane pędzelkiem, ale zdania bywają różne. Póki nie wypróbujesz, nie będziesz miała własnej opinii.

Jakość tuszy, którymi chcemy malować nasze kreski, też nie jest bez znaczenia. Te rozwodnione, mało napigmentowane (tańsza opcja) trzeba poprawiać. W wypadku intensywnych czerni wystarczy jedno zdecydowane pociągnięcie, ale trzeba uważać, by było pewne i równe.

Niektóre z nas wolą rysować kreski zapewniając dłoni oparcie. O co? O twarz. A to może być problemem, gdy mamy już na sobie podkład, puder i róż. Co zatem zrobić? Podłożyć pod dłoń chusteczkę higieniczną.

DOBIERZ KRESKĘ DO KSZTAŁTU OKA

Inaczej malowała oko Audrey Hepburn, inaczej robi to teraz Olivia Palermo. Jak sprawdzić, który sposób pasuje Ci najbardziej? Tu znowu nie ma złotej zasady, choć oczywiście można rozpisywać się na temat teorii kształtu oczu i iluzji optycznych. Nie bez powodu Kasia Tusk stylizuje się podobnie do wspomnianej Olivii - mają podobny typ urody. Największą pewność co do nowego makijażu będziesz mieć, jeśli widzisz, że sprawdza się na osobie do Ciebie podobnej. A zatem obserwujmy, podpatrujmy, a następnie ćwiczmy.

Sposób na kreskę w stylu Kate Winslet z okładki Harper's Bazaar - to Lisa Eldridge jest autorką tego makijażu. Jak widać powstaje ona wieloetapowo.

Lisa najpierw rysuje cienką kreskę na górnej powiece, następnie dodaje poziomą, lekko uniesioną kreseczkę w zewnętrznym kąciku oka.


Eyeliner - jak zrobić kreskę na górnej powiece? Eyeliner - jak zrobić kreskę na górnej powiece?

Kolejny etap to połączenie obu kresek i ich poszerzenie:

Eyeliner - jak zrobić kreskę na górnej powiece? Eyeliner - jak zrobić kreskę na górnej powiece?

Powstaje kształt długiego i wąskiego trójkąta, który następnie jest wypełniany:

Eyeliner - jak zrobić kreskę na górnej powiece? Eyeliner - jak zrobić kreskę na górnej powiece?

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!