Elektryczne szczoteczki do mycia twarzy - tak czy nie?

przejdź do komentarzy
szczoteczki do mycia twarzy szczoteczki do mycia twarzy/Zeberka.pl / DDTVN

Zobacz, co sądzi o tym dermatolog.

O elektrycznych szczoteczkach do oczyszczania twarzy zrobiło się głośno w tamtym roku. Zrobiły prawdziwą furorę na YouTube i zachwycają się nimi dziewczyny na całym świecie. Pojawiła się również pewna wątpliwość, czy te przyrządy nie ingerują za bardzo w barierę ochronną naszej skóry.

ZOBACZ TEŻ: GWYNETH PALTROW STRZELA SOBIE Z GUMKI W TWARZ?!

Dzisiaj rano w studiu Dzień Dobry TVN gościła dermatolog, Ewą Chlebus, która opowiedziała nieco o wspominanych wyżej gadżetach.

To są bardzo delikatne szczoteczki, które oczyszczają skórę. Jeżeli ktoś ma skórę zdrową to oczywiście będzie tak, że taka szczoteczka będzie pełniła rolę tak jakby peelingu enzymatycznego, czyli można zastosować, ale raz w tygodniu. A jak my to przekładamy na skóry polskie? Nasz problem to są przede wszystkim skóry naczyniowe, a skóra naczyniowa to synonim skóry wrażliwej. Mamy teraz tą porę roku, że jest ogromny problem z przesuszeniem skóry. Pracujemy w świetle jarzeniowym, w klimatyzacji. Wydaje się, że poruszenie warstwy rogowej skóry to jest tak niedużo, ale jeżeli pacjenci nadużywają tego typu szczoteczek, dochodzi do zaburzeń bariery lipidowej. I to daje "wejście" różnym chorobom, które są w Polsce bardzo częste. Więc jeżeli ktoś uważa, że jest to dla niego dobra metoda to polecam, ale raz w tygodniu. Ale na pewno nie codziennie, ani nie 3 razy dziennie - powiedziała.

Są również pewne przeciwwskazania do stosowania tego typu szczoteczek.

Elektryczne szczoteczki do mycia twarzy - tak czy nie?


Lepiej mieć skórę umytą, wysuszoną i dopiero wtedy sięgnąć po szczoteczkę. Ja zalecam takie szczoteczki dla pacjentek, które dbają o szyję i o dekolt. Dlatego, że takie lekkie naruszenie bariery lipidowej powoduje, że jest lepsze wnikanie substancji zawartych w kremach itp. Bardzo trudno jest odmładzać szyję i dekolt, więc tutaj warto to wykorzystać, ku lepszej pielęgnacji - opowiadała w dalszej części rozmowy.

Ile razy w tygodniu można używać takich gadżetów?

W tych szczoteczkach największym problemem jest nadużywanie w ciągu dnia oraz w ciągu tygodnia. Dobrym pomysłem jest używanie szczoteczki do masażu twarzy, pod warunkiem, że mamy skórę zdrową - powiedziała.

Absolutnie zgadzamy się z tym, że aby używać szczoteczek do mycia twarzy nasza skóra musi być absolutnie zdrowa. Jednak wydaje nam się, że możemy używać jej częściej niż raz w tygodniu, ale też nie codziennie. My przyjęłyśmy właśnie taką "taktykę" i nasze cery mają się całkiem nieźle!

Cały materiał znajdziecie TUTAJ.Jeżeli jesteście ciekawe najpopularniejszych szczoteczek, kliknijcie w poniższe zdjęcie i zobaczcie nasz przegląd!


Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!