Dziewczynka, która miała nie przeżyć, czyli historia Harley

przejdź do komentarzy
harley dabbs harley dabbs/facebook.com/harleydearest

W dzieciństwie jej ciało zostało poparzone w 80%, lekarze nie dawali jej szans na przeżycie...

Chyba każda z nas słyszała już o Katie Piper i zna jej szokującą historię. Modelka została oblana kwasem, przez co dostała bardzo ciężkich poparzeń skóry. Jej twarz i ciało zostały zniszczone przez byłego chłopaka... Modelka przez kilka lat przeszła kilkadziesiąt operacji plastycznych i dzisiaj wspiera osoby dotknięte podobnymi tragediami.

ZOBACZ TEŻ: TE DZIEWCZYNY NIE SĄ ZE SOBĄ SPOKREWNIONE!

Dziewczynka, która miała nie przeżyć...


Niedawno zrobiło się głośno o dwudziestojednoletniej Harley Dabbs z Reidsville w Karolinie Północnej. Kiedy miała zaledwie 3 latka - w jej domu wybuchł pożar. Mimo tego, że byli w nim również jej rodzice, dziewczynka została uwięziona przez płomienie w pokoju.

- Moja mama próbowała nadrobić zaległości w praniu i myślę, że przewody stały się tak gorące, że skończyło się na roznieceniu ognia - powiedziała w rozmowie ze stacją Fox 8.

Jej ciało zostało bardzo mocno poparzone - obrażenia znajdowały się na ponad 80 procentach jej skóry. Lekarze nie dawali jej wielkich szans na przetrwanie, oceniono je zaledwie na 2 procent. Harley miała jednak inne plany i okazała się być bardzo dzielna.

Tbt to my diaper days and pre burned days

Posted by Harley Mercedez Dabbs on 12 listopada 2015
Trzylatka w miarę szybko wracała do zdrowia, jednak czekała ją bardzo długa rehabilitacja.

- To Bóg pozwolił mi żyć - powiedziała w wywiadzie dla Daily Mail.

Ostatnie 18 lat było dla niej prawdziwą męką, dziewczyna setki razy odwiedzała dziecięcy szpital w Cincinnati, gdzie przechodziła liczne operacje (m.in. dziesiątki przeszczepów skóry).

- Szpital był moim drugim domem. Czułam się, jakbym stanowiła inny gatunek, dlatego przebywanie wśród ludzi, którzy wyglądają jak ja, dobrze mi robiło - mówi dziewczyna.

18 years, 1 month, two weeks, and 5 days since my accident.

Posted by Harley Mercedez Dabbs on 24 lipca 2015


Niewyrozumiałe dzieci


Problemem Dabbs były nie tylko poparzenia, ale również brak akceptacji wśród rówieśników. Dzieci naśmiewały się z niej i uważały ją za dziwaka.

- Nie chciałam nigdzie wychodzić. Chciałam zostać w domu. Gdy musiałam gdzieś wyjść, ubierałam się tak aby zakryć całe ciało, bez względu na to, jak gorąco było na zewnątrz. Nosiłam płaszcze i długie spodnie - opowiadała dziewczyna.

Beauty comes in all forms. ❤

Posted by Harley Mercedez Dabbs on 21 marca 2015


"Charlie's Angels! Can I be Charlie?"

Posted by Harley Mercedez Dabbs on 29 październik 2015


Czas na zmiany


Niedawno dziewczyna postanowiła zerwać ze złym okresem w swoim życiu i zacząć nowy etap. Z tej okazji postanowiła zrobić sobie tatuaż, który będzie miał dla niej znaczenie symboliczne.

- Teraz jestem wojownikiem, jestem twarda. Jestem kim jestem, i walczę aby taką być. Przeszłam przez piekło, żeby wejść na górę i będę tutaj na zawsze - napisała dziewczyna.

Tatuaż przedstawia Feniksa powstającego z płomieni, który ma być symbolem jej przemiany. Obok ptaka znalazł się napis: Dziękuję Ci, że stworzyłeś mnie tak cudowną.Niech cały świat usłyszy...


Dziewczyna stwierdziła, że jest gotowa na to, aby podzielić się swoją wzruszającą historią z całym światem. Postanowiła przedstawić ją na swoim facebookowym profilu. Szybko podłapały ją światowe media.

- Mam nadzieję, że moja historia pomoże innym, którzy odbywają bitwę ze swoimi bliznami. Nie ważne co by się działo, mogą wyjść z tej sytuacji i będzie wszystko w porządku - napisała.

Out of all my scars, this one has to be my favorite. No matter how tan my skin gets, this scar stays the same color. It'...

Posted by Harley Mercedez Dabbs on 30 grudnia 2014


Every scar has a story. 󾓶

Posted by Harley Mercedez Dabbs on 24 września 2015


Plany na przyszłość


Dziewczyna w swoim życiu przeszła już bardzo dużo i wie, jak ważne jest niesienie pomocy innym. Właśnie dlatego stwierdziła, że chce zostać pielęgniarką.

- Mam nadzieję, że zostanę pielęgniarką i mówcą motywacyjnym. Chcę pomagać innym, poparzonym lub nie, będę uświadamiała im, że są piękni, niezależnie od tego, co uważa społeczeństwo - napisała.

Harley przypomina wszystkim, że każda blizna ma swoją historię i że nie ma nic gorszego od wyśmiewania ludzi z powodu odmiennego wyglądu. Przyznała również, że kocha każdą swoją bliznę i to właśnie one ukształtowały jej silny charakter.

I turned tragedy into triumph! I defeated the odds, and I am a survivor, not a victim. 🤗

Posted by Harley Mercedez Dabbs on 18 listopada 2015


Being burned is my normal, I can't imagine living any other life.

Posted by Harley Mercedez Dabbs on 21 październik 2015


Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!