Dobierz sukienkę do swojej figury

przejdź do komentarzy
sukienki koktajlowe sukienki koktajlowe/

Kilka rad, jak wybierać sukienki, by podkreślić nasze kształty.

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że ubranie źle dobrane do naszej figury nie wygląda dobrze, a my nie czujemy się w nich komfortowo. Odnosi się to do każdego typu stroju. My skupimy się dzisiaj na sukienkach koktajlowych. Mamy dla Was parę rad, jak dobrać tę najlepiej pasującą do Waszej figury.

Przed wyborem musimy określić, jaki mamy kształt ma nasze ciało – czy jest to gruszka (inaczej trójkąt), klepsydra, prostokąt, czy odwrócony trójkąt.

Od razu ucieszyć powinny się dziewczyny o figurze klepsydry.

Tu ograniczeniem jest jedynie wasz kaprys i gust. Teoretycznie przy tym typie ciała możecie założyć wszystko. Skupcie się na tym, co możecie podkreślić, a nie ukryć.

Kobiece kształty to także domena figury gruszki.

Większe biodra przy wyborze sukienki należy jednak zrównoważyć. Nadadzą się do tego sukienki z podniesioną talią, dwukolorowe – jaśniejsza góra ciemniejszy dół. Sukienka powinna mieć kształt litery A. Jej góra powinna nieco powiększać optycznie nasze ramiona – to zrównoważy szersze biodra. Dobre do tego są np. bufiaste rękawki, będące równocześnie bardzo dziewczęcym akcentem.

Jeśli nasz kształt figury to prostokąt, inwestujmy w paski i ubrania podkreślające talię.

W tym przypadku dobrą alternatywą dla sukienki jest zestawienie spódnicy i bluzki. Ważne by podkreślić talię np. wiązaniem w pasie. Jeśli decydujemy się na sukienkę, możemy do niej dobrać krótki, dopasowany żakiecik i oczywiście pasek. Zrezygnujmy z ubrań o kształcie tuby i szerokich żakietów. W nich nasza figura będzie wyglądał na jeszcze prostszą niż jest w rzeczywistości, a przecież nie o to nam chodzi.

Figurę o kształcie jabłka dobrze jest ubierać w materiały miękkie i drapowane, są one ważniejsze niż sam kształt sukienki.

Zrezygnujmy z szerokich, bezkształtnych strojów. Dobrym rozwiązaniem jest dla nas dekolt w kształcie litery V. I oczywiście skupmy się na tym, co możemy podkreślić. Jeśli mamy zgrabne nogi, załóżmy świetne buty. Zainwestujmy w ciekawą biżuterię. Zarówno ona i buty odciągną uwagę od mankamentów naszej figury.

Gdy nasz figura ma kształt odwróconego trójkąta, inwestujmy w szerokie, rozkloszowane spódnice.

Zrównoważą one szerokie ramiona, odciągną od nich uwagę. Ważne są też dodatki. Buty także pomogą nam zapanować nad miejscem, w którym skupi się uwaga patrzących. Mają ją przyciągać.

Pamiętajmy o tych kilku prostych radach. Na pewno pomogą nam one, gdy będziemy zastanawiać się nad dobraniem odpowiedniego kroju sukienki. Będziemy wiedziały, co warto podkreślać, a co lepiej ukryć i oczywiście, czego do tych celów użyć.

Dobierz sukienkę do swojej figury
Laona/Van Graaf 650zł

Dobierz sukienkę do swojej figury
Top Secret 139 zł

Dobierz sukienkę do swojej figury
Zalando 269 zł

Dobierz sukienkę do swojej figury
Zalando 199 zł

Dobierz sukienkę do swojej figury
Troll

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!