Dlaczego warto zacząć (o ile jeszcze tego nie robisz!) tańczyć? (FOTO)

przejdź do komentarzy
taniec taniec/iStock

Te powody na pewno Cię przekonają!

Od dłuższego czasu panuje moda na bycie fit. Aktywność fizyczna jak najbardziej wskazana, a wybór sportów jest naprawdę spory. Jeżeli nie lubicie ćwiczyć na siłowni to może skusicie się na lekcje tańca? My same zastanawiamy się nad podjęciem wyzwania, chociaż czujemy, że nogi mamy lewe! Ale gdy spojrzymy na listę korzyści płynących właśnie z tańca, zapominamy o swoim braku talentu i mamy coraz większą ochotę uderzyć na parkiet!

ZOBACZ: BĘDZIESZ MARZYĆ O TYM, BY TAŃCZYĆ TAK, JAK CI FACECI

Psychologowie, lekarze i tancerze jednym tchem wymieniają długą listę korzyści płynących z tańca - zarówno tych, które są związane z ogólnie pojętą sprawnością fizyczną, jak również tych emocjonalnych, bardzo osobistych. Razem z Egurrola Dance Studio przygotowaliśmy dla Was listę najważniejszych z nich.

Szczęście na wyciągniecie ręki


Popatrzcie na osoby, które tańczą – z pewnością się uśmiechają. Bo taniec to jedna z niewielu aktywności, która sprawia przyjemność prawie każdemu. W dodatku tańczyć można w każdym wieku!

Natychmiastowy zastrzyk energii


Chwilowy brak letniego słońca idealnie zastąpi taniec, który również skutecznie pobudzi do życia i natychmiastowo doładuje Wasze baterie niespotykaną dotąd energią. A jeżeli będzie taka konieczność pomoże również zapomnieć o codziennych troskach.

Pewność siebie i poczucie własnej wartości


Jeżeli brakuje Wam pewności siebie od razu skierujcie swoje kroki na salę taneczną. Już po kilku zajęciach zauważycie, że przez świat idziecie pewniejszym krokiem i z wysoko podniesioną głową. Ostrzegamy, że na Waszych twarzach może również częściej gościć uśmiech.


ZOBACZ: JAKIE KORZYŚCI PŁYNĄ Z JAZDY ROWEREM?

Dlaczego warto zacząć (o ile jeszcze tego nie robisz!) tańczyć? (FOTO)

Zabawa i poprawa sylwetki


Już godzina tańca pozwala spalić nawet 500 kalorii, a regularne uczęszczanie na zajęcia szybko poprawią kondycję. Dodatkowym elementem każdych zajęć są ćwiczenia rozciągające i wzmacniające, dzięki którym Wasze mięśnie będą bardziej elastyczne i wytrzymałe.

Pamięć na medal


Ok, przyznajemy, podczas pierwszych zajęć zapamiętanie choreografii nie jest najłatwiejsze. Drugi raz też może wymagać dużego skupienia. Ale z każdym kolejnym treningiem będzie coraz łatwiej. Tańczcie, a Wasza pamięć będzie się poprawiała w niesamowitym tempie.

Bez względu na wiek


Tańczyć może każdy i w każdym wieku. W wielu krajach, takich jak Niemcy, Japonia, Anglia czy Francja właśnie ludzie dojrzali są studentami tańca. Znajdźcie więc trochę czasu dla siebie i idźcie do szkoły tańca!

ZOBACZ: PIOSENKI NA PIERWSZY TANIEC - SAME WSPÓŁCZESNE HITY

Dlaczego warto zacząć (o ile jeszcze tego nie robisz!) tańczyć? (FOTO)


Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (3): sortuj
 • gość: 35672amna 10-08-18, 08:49 cytuj
  Taniec to nie tylko metoda spędzania wolnego czasu czy metoda na zrzucenie wagi, to przede wszystkim pasja i sztuka, którą możemy przekazać podczas tańczenia, w momencie gdy wyrażamy siebie! Uczę się w Opolu w Royal Dance Center i wiem, że tym co robię pokazuję całą siebie!
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • gość: mańka 31-07-18, 15:12 cytuj
  W tańcu są same plusy i żadnego minusa XD. Smuklejemy, nabieramy umiejętności słuchania rytmu, ładnie się ruszamy, i umiemy zachwycić umiejętnościami. Super sprawa, ja od 2 lat chodzę do R. Dance Center w Opolu na jazz i widzę że taniec jest już wręcz moim nałogiem! :D
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • gość: olka 12-07-18, 10:06 cytuj
  Taniec jest uniwersalną formą zarówno rozrywki jak i sportu, ćwiczeń :D Ja np. chodzę do Royal Dance Center, gdzie tańczę salsę i jazz ;) . Bardzo sobie chwalę, jest tam też mega sympatycznie ;D!
  Nie masz konta? Zarejestruj się!