Dlaczego nie wychodzi mi makijaż z tutoriali?

przejdź do komentarzy
makjaż makjaż/Shutterstock

Teoretycznie robisz wszystko tak samo...

Makijażowe tutoriale biją rekordy popularności, a najczęściej oglądane youtuberki to już niemal celebrytki. Podziwiamy wykonane przez nie makijaże, w końcu zakupujemy ten drogi komplet profesjonalnych pędzli (albo i nie), kosmetyk wymienione pod filmikiem (albo i nie), po czym zabieramy się do dzieła - Ty też chcesz mieć makijaż jak aniołek Victoria's Secret.
Gdzieś w połowie drogi zauważasz, że to nie tak wygląda. W końcu ręce opadają, bo to WSZYSTKO nie tak miało wyglądać. Odpowiadamy, dlaczego (prawdopodobnie) tak się dzieje.


Dlaczego nie wychodzi mi makijaż z tutoriali?


Nie ten sprzęt

Czasem odcień podkładu może zrobić kolosalną różnicę. Każda zmiana odcienia będzie skutkować nieco innym efektem. Upewnij się, że wszystko jest utrzymane w zbliżonej kolorystyce.

Nie ta intensywność

Czy wiesz, że makijaż wykonywany do filmów i zdjęć jest dużo mocniejszy? Silne światło sprawia, że część z niego się "gubi", dlatego popularne youtuberki malują się naprawdę mocno. Do tego stopnia, że trudno pojawić się w takim make-upie w szkole czy pracy, nawet gdy mamy dużą dozę tolerancji.

Nie ta ilość

Tylko spójrz na większość filmików - ilość podkładu, korektora, pudru i bronzera może przyprawić o zawrót głowy. Na pewno masz czas na taką makijażową ekwilibrystykę?

Dlaczego nie wychodzi mi makijaż z tutoriali?

Retusz


To już żadna tajemnica - popularne specjalistki od makijażu w sieci edytują swoje filmy, usuwają niedoskonałości, rozsjaśniają, poprawiają kolory. A na żywo programu do obróbki efektu brak.

Nie ten typ urody

Głową muru nie przebijesz. Jeśli masz urodę Słowianki, trudno Ci będzie osiągnąć wygląd Kim Kardashian, choć wiele próbuje, z różnym efektem. Szukaj makijaży wykonywanych na modelkach o zbliżonym typie urody, wówczas szansa jego dobrego odwzorowania na Twojej twarzy znacznie wzrośnie.

Dlaczego nie wychodzi mi makijaż z tutoriali?

Dlaczego nie wychodzi mi makijaż z tutoriali?Niedokładność i brak wprawy

To, że filmik trwa 10 minut nie znaczy, że i Ty swój makijaż wykonasz w tym czasie. Jak już wspominaliśmy, filmy są poddawane edycji - można je wycinać, pewne fragmenty pomijać zupełnie, inne przyspieszać. Pozostaje też kwestia wprawy - doświadczona ręka makijażystki może uporać się z czymś szybciej.

Dlaczego nie wychodzi mi makijaż z tutoriali?

Dlaczego nie wychodzi mi makijaż z tutoriali?Nie ta pora dnia

Makijaż wieczorowy z YouTube nigdy nie będzie wyglądał dobrze w świetle dziennym. Rodzaj make-upu dostosuj do pory dnia, chyba że lubisz zbyt silny makijaż, który dodaje lat.

Efekty specjalne

Dziewczyny, które wykonywanie makijaży na potrzeby YouTube zmieniły w dochodowy biznes często mają zagęszczane rzęsy, wykonany makijaż permanentny brwi bądź ust, a cerę regularnie poddają pielęgnacyjnym zabiegom pod okiem specjalistów - muszą, wszak to ich narzędzie pracy. A na takiej zadbanej i wypielęgnowanej cerze sprawdzi się niemal każdy puder i podkład.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!