Dlaczego kobiety w Polsce noszą źle dobrane biustonosze?

przejdź do komentarzy
jak prawidłowo dobrać stanik jak prawidłowo dobrać stanik/StarStock

Z pamiętnika dziewczyny z większym biustem...

Jestem zła, bardzo zła. Nie! Właściwie to jestem wściekła! Właśnie wróciłam z zakupów. Chciałam kupić biustonosz. Nienawidzę tego typu "shoppingu", zazwyczaj wracam z niego w złym nastroju.

Jaki jest największy mit? Że na większość kobiet w Polsce pasuje biustonosz w rozmiarze 75B. Tutaj zapewne roześmieje się każda dziewczyna, która kiedykolwiek była na profesjonalnym brafittingu. Wtedy miseczka B okazuje się być podwójnym D, a rozmiar D? F! Ja również nie wierzyłam, dopóki nie przekonałam się o tym na własnej skórze.

ZOBACZ: NAJCZĘSTSZE BŁĘDY POPEŁNIANE PRZY DOBORZE BIUSTONOSZA

Wydawało mi się, że gdy tylko braffiterka znajdzie już właściwy rozmiar, będzie z górki. Dlatego po pierwszym profesjonalnym dopasowaniu ze sklepu wyszłam z idealnym biustonoszem w ładnej torebeczce.

Dlaczego kobiety w Polsce noszą źle dobrane biustonosze?
- Zobaczy Pani, wszystkie staniki, które do tej pory były "dobre" wylądują w koszu, a Pani wróci do nas po kolejny - powiedziała sprzedawczyni.

Nie myliła się. Wróciłam. Ale tym razem wyszłam niezadowolona. Dlaczego? Jak wiadomo: różne marki = różne rozmiary. Nic nie leżało dobrze.

Przykro mi, w tym momencie nie będzie już Pani rozmiaru - usłyszałam.

Myślę sobie: trudno, zdarza się. I pojechałam dalej. Przecież w mieście wojewódzkim nie znajduje się tylko jeden sklep z bielizną.

W kolejnym sklepie z około 50 modeli "mój" rozmiar mieli tylko w 3. Tak, dokładnie w 3. Z czego dobry był jeden. Pomyślałam sobie: super, chociaż jeden jest dobry i to akurat ten, który podoba mi się najbardziej! Byłam zadowolona dopóki nie spojrzałam na metkę. Cena? 420 złotych!

To brytyjska marka, dlatego taka cena - powiedziała braffiterka.

Dlaczego kobiety w Polsce noszą źle dobrane biustonosze?Podziękowałam. Nie miałam zamiaru zapłacić ponad 400 zł za zwykły, czarny biustonosz z koronkowymi wstawkami! Na ten cel chciałam przeznaczyć maksymalnie 250 złotych, co wcale nie jest małą sumą... Szczególnie, jeżeli widzisz, że Twoje koleżanki kupują bieliznę w H&M i płacą za nią 1/5 tej ceny.

ZOBACZ TEŻ: CO POWODUJE ŹLE DOBRANY BIUSTONOSZ?

W miarę dobrym humorze odwiedziłam jeszcze dwa sklepy. W obydwóch było to samo. Rozmiarów brak.

Niech Pani zaczeka! Na początku listopada będzie nowa dostawa i dostaniemy jeszcze ten model - pokazała mi w katalogu.

Kiedy usłyszałam słowo "dostawa" pojawiła się iskierka nadziei, jednak kiedy okazało się, że będzie to "aż" jeden model, dodatkowo w pstrokate, brzydkie kwiaty, byłam załamana. Wróciłam do domu i postanowiłam się wyżalić.

Dlaczego Polki (i pewnie nie tylko Polki) noszą źle dobrane biustonosze?

Po pierwsze - cena. Pewnie nie jedna z Was przechadzała się nieraz po galerii handlowej i spoglądała na witryny sklepów z napisem "profesjonalny brafitting". Mnie wielokrotnie odstraszyły ceny zerkające zza szyby.

Po drugie - sklepy są źle zaopatrzone. Dobrze dopasowany biustonosz nie powinien być żadnym luksusem! Nawet jeżeli nie posiadasz dużego biustu, powinnaś dobrze dobrać stanik. Jak ciężko jest kupić właściwą bieliznę wiedzą również dziewczyny, które mają bardzo mały obwód pod biustem i dużą miseczkę.

Po trzecie - Polki myślą, że noszą rozmiar 75B.

Po czwarte - czas. Dobór odpowiedniego stanika bardzo często wymaga duuużo czasu, a kobiety zwykle są niecierpliwe. W efekcie kupujemy model dobrany "jako-tako", który jest mniejszym złem, jednak do ideału mu jeszcze kawałek.

Jeżeli masz większy biust, zapewne wiesz o tym. My nie kupujemy bielizny, która aktualnie nam się spodoba. Kupujemy to, co jest na nas dobre.

Znasz to? Witaj w klubie.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!