Dlaczego jedni mężczyźni wolą blondynki, a inni brunetki?

przejdź do komentarzy
fryzury fryzury/StarStock

Jest na to naukowa odpowiedź!

Dlaczego jedni mężczyźni wolą blondynki, a inni brunetki? Tak, wiemy, że zależy to między innymi od gustu i upodobań. Okazuje się jednak, że nie jest to jedyny powód. Przynajmniej do takich wniosków doszli ostatnio naukowcy.

ZOBACZ TEŻ: 100 LAT PIĘKNA W MINUTĘ - JAK ZMIENIAŁY SIĘ IRAŃSKIE KOBIETY

Przez bardzo długi czas symbolem piękna, kobiecości i seksu była Marilyn Monroe. A kiedy myślimy o Marilyn - od razu pojawia nam się w wyobraźni obraz jej pięknych blond włosów. Powszechnie wiadomo było, że mężczyźni wolą blondynki, ale... Teraz okazuje się, że może być całkowicie inaczej.

Według badań przeprowadzonych przez Deborah Arthurs dla Daily Mail mężczyźni uważają brunetki za bardziej atrakcyjne seksualnie. Internetowa ankieta przeprowadzona przez Badoo na 2000 mężczyznach pokazała, że 60% z nich stwierdziło, że woli gdy kobiety mają ciemne włosy (29% stanowił kolor czarny)! 9% za najatrakcyjniejsze uznało kobiety rude.

Kolejnym przeprowadzonym badaniem był test, w którym wzięła udział tancerka pracująca w nocnym klubie. Badanie trwało kilka tygodni, a w trakcie jego trwania kobieta 3 razy zmieniła kolor włosów - była blondynką, brunetką oraz miała czerwone włosy. Obserwowano ilu mężczyzn podejdzie do niej w ciągu godziny. W tym teście wygrał odcień blond - podchodziło przeciętnie 60 mężczyzn, podczas gdy była brunetką "tylko" 42.


W tym momencie pojawiło się pytanie - jeżeli mężczyźni uważają, że to brunetki są bardziej atrakcyjne, dlaczego w nocnych klubach częściej podrywają blondynki?

Według badań przeprowadzonych przez City University of London na próbie 1500 mężczyzn, 81% opisało brunetki jako inteligentne, a 67% stwierdziło, że są samowystarczalne.

Tak prezentują się wyniki badań w Wielkiej Brytanii, jednak jak mówią o nich naukowcy - uzależnione są od miejsca, w którym zostały przeprowadzone.

A Wy Zeberki, w którym obozie jesteście?Dlaczego jedni mężczyźni wolą blondynki, a inni brunetki?

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (1): sortuj
  • gość: gość 25-03-17, 00:55 cytuj
    No oczywiście bo blondynki słodkie, niewinne i słabe i potem sobie w życiu nie poradzą( moim zdaniem) bo wyglądem można przyciągać jakiś czas ale potem będzie potrzebny mózg do użycia żeby utrzymać faceta.Powiem że nie lubię blondynek bo moim zdaniem są naprawdę głupie i zaobserwowałam to u prawdziwych blondynek.Miałam dwie koleżanki i oczywiście wiecznie głupią babcie która swoją głupością wk**wia dziadka i resztę ludzi i tak było zawsze.Oczywiście że każdy powie że to zależy od człowieka ale to że są bardzo frywolne i niemądre to prawda i nie wiem dlaczego takie coś podoba się facetom.Brunetki też mogą być i ciekawe i pociągające tylko że faceci wolą blond i nawet nie będą chceli poznać brunetkę.
    W moim przypadku nie lubię nawet blondynów facetów ale do mnie jako brunetki przeważnie blondyny ciągną się chociaż to zależy od faceta bo niektóre naprawdę uwielbiają brunetek.To co jest tu napisane o genach to jest całkowita prawda.Dowód na to np. faceci z Turcji których więcej pociągają blondynki.I każda z koleżanek blond miała ogrom facetów i każdy z nich chciał mieć blondynką i przeważnie bruneci.To było widać w każdym klubie, mogła nie tańczyć seksownie ani przyciągać uwagi ale najwięcej faceci szli do blondynki.Obie byliśmi ładne ale woleli blond bo to dla nich był exclusive.Jeszcze wolą blondynki przez to że nie lubią wyglądać głupszymi albo słabszymi za kobiet,wolą być lepszymi chociaż trafiają się mądrzejsze których pociąga kobieca mądrość.Więc, drogie faceci,trzeba szukać problem w sobie a nie szukać kobietę za kolorem włosów.
    Nie masz konta? Zarejestruj się!