Dlaczego jedni mężczyźni wolą blondynki, a inni brunetki?

przejdź do komentarzy
fryzury fryzury/StarStock

Jest na to naukowa odpowiedź!

Dlaczego jedni mężczyźni wolą blondynki, a inni brunetki? Tak, wiemy, że zależy to między innymi od gustu i upodobań. Okazuje się jednak, że nie jest to jedyny powód. Przynajmniej do takich wniosków doszli ostatnio naukowcy.

ZOBACZ TEŻ: 100 LAT PIĘKNA W MINUTĘ - JAK ZMIENIAŁY SIĘ IRAŃSKIE KOBIETY

Przez bardzo długi czas symbolem piękna, kobiecości i seksu była Marilyn Monroe. A kiedy myślimy o Marilyn - od razu pojawia nam się w wyobraźni obraz jej pięknych blond włosów. Powszechnie wiadomo było, że mężczyźni wolą blondynki, ale... Teraz okazuje się, że może być całkowicie inaczej.

Według badań przeprowadzonych przez Deborah Arthurs dla Daily Mail mężczyźni uważają brunetki za bardziej atrakcyjne seksualnie. Internetowa ankieta przeprowadzona przez Badoo na 2000 mężczyznach pokazała, że 60% z nich stwierdziło, że woli gdy kobiety mają ciemne włosy (29% stanowił kolor czarny)! 9% za najatrakcyjniejsze uznało kobiety rude.

Kolejnym przeprowadzonym badaniem był test, w którym wzięła udział tancerka pracująca w nocnym klubie. Badanie trwało kilka tygodni, a w trakcie jego trwania kobieta 3 razy zmieniła kolor włosów - była blondynką, brunetką oraz miała czerwone włosy. Obserwowano ilu mężczyzn podejdzie do niej w ciągu godziny. W tym teście wygrał odcień blond - podchodziło przeciętnie 60 mężczyzn, podczas gdy była brunetką "tylko" 42.


W tym momencie pojawiło się pytanie - jeżeli mężczyźni uważają, że to brunetki są bardziej atrakcyjne, dlaczego w nocnych klubach częściej podrywają blondynki?

Według badań przeprowadzonych przez City University of London na próbie 1500 mężczyzn, 81% opisało brunetki jako inteligentne, a 67% stwierdziło, że są samowystarczalne.

Tak prezentują się wyniki badań w Wielkiej Brytanii, jednak jak mówią o nich naukowcy - uzależnione są od miejsca, w którym zostały przeprowadzone.

A Wy Zeberki, w którym obozie jesteście?Dlaczego jedni mężczyźni wolą blondynki, a inni brunetki?

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!