Dlaczego chusteczki do demakijażu sieją spustoszenie na twojej skórze?

przejdź do komentarzy
chusteczki do demakijażu chusteczki do demakijażu/© iStock

Po użyciu powinnaś opłukać twarz!

Dokładne oczyszczanie skóry i usuwanie makijażu przed snem to podstawa pielęgnacji skóry. Bez tych czynności nie można mówić o żadnej pielęgnacji, a wyłącznie o zaniedbaniu, którego dopuszcza się wiele kobiet. Im łatwiej usunąć makijaż, tym bardziej prawdopodobne, że większość z nich to zrobi, dlatego właśnie chusteczki do demakijażu stały się niepodważalnym liderem demakijażu.

Są szybkie, łatwe w użyciu i skuteczne. Czy to prawda? Odpowiedź jest krótka: NIE. Zamiast chronić przed podrażnieniami oraz przedwczesnym starzeniem chusteczki do demakijażu, mogą być przyczyną powstawania wyprysków i zmarszczek. Największym problemem chusteczek do demakijażu są zawarte w nich chemikalia.

ZOBACZ TEŻ: WY TEŻ POPEŁNIACIE TE KARYGODNE BŁĘDY, STOSUJĄC CHUSTECZKI DO DEMAKIJAŻU?

Są pełne substancji takich jak stabilizatory i emulgatory, które mają za zadanie usuwać makijaż ze skóry. Niestety, są przydatne tylko wtedy, gdy usuniesz je ze skóry przy pomocy innego produktu do oczyszczania.


Chusteczkami do demakijażu zmywasz makijaż, ale zastępujesz go chemikaliami, które mają za zadanie usunąć produkt i zostają na twojej skórze jako film. Może to prowadzić do powstania takich problemów, jak nadwrażliwość, przesuszenie, wysypka, zapalenie skóry lub egzema! Chusteczki do demakijażu mogą być również przyczyną powstawania wyprysków, ponieważ usuwają tylko około 50 procent makijażu. Oznacza to, że kładziesz się do łóżka z połowicznie usuniętym makijażem, który zatyka Twoje pory.

ZOBACZ TEŻ: WYCIERASZ TWARZ RĘCZNIKIEM?! ZOBACZ, DLACZEGO NIE POWINNAŚ TEGO ROBIĆ!

W zasadzie jedyny moment, w którym dermatolodzy polecają stosowanie chusteczek do demakijażu to kemping bez dostępu z bieżącą wodą. Co wy na to? Zgadzacie się z tym?

Korzystacie z chusteczek na co dzień?

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (5): sortuj
 • gość 03-08-18, 08:03 cytuj
  gość, 02-08-18, 11:52 napisał(a):
  gość, 31-07-18, 12:41 napisał(a):
  A to na zdjęciu to nie są bibułki matujące?

  Są :)

  Weszłam w artykuł bo zastanawiałam się jakie zagrożenia niesie za sobą stosowanie bibułek a oni o chusteczkach ;)
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • gość 02-08-18, 11:52 cytuj
  gość, 31-07-18, 12:41 napisał(a):
  A to na zdjęciu to nie są bibułki matujące?

  Są :)
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • gość: gość 02-08-18, 11:41 cytuj
  niegdy nie używałam chusteczek do demakijazu. Zawsze płynu a teraz zmieniłam płyn na piankę z sesamis. Lepiej oczyszcza skórę i zmywa cały makijaż. Jeszcze później smaruje skórę kremem z tej samej linii i skóra naprawdę jest dobrze zadbana
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • gość 31-07-18, 15:09 cytuj
  Ale przecież to tylko produkt do demakijazu. Potem i tak myje sie buzie preparatem do oczyszczania skory. Takie przetarcie budzi chusteczką bez potem uzycia wody to wyjscie awaryjne.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • gość 31-07-18, 12:41 cytuj
  A to na zdjęciu to nie są bibułki matujące?
  Nie masz konta? Zarejestruj się!