Dior zakończył współpracę z Johnem Galliano!

przejdź do komentarzy
john galliano john galliano/Christian Dior A/W 2008

Projektant stracił posadę wczorajszego ranka.

Skandal, jaki niedawno wywołał John Galliano sprawił, że jego kariera zawisła na włosku. Najpierw dom mody Christian Dior zawiesił projektanta w obowiązkach do czasu wyjaśnienia incydentu, jaki miał miejsce w ubiegły czwartek (więcej na ten temat przeczytacie tutaj). Sytuację projektanta pogorszyły jednak pojawienie się w świetle mediów osoby, która twierdzi, iż Galliano także wobec niej dopuścił się werbalnego ataku i - podobnie jak czwartkowego wieczoru - nie stronił przy tym od antysemickich obelg.

Miarkę przebrało jednak nagranie, które szybko zostało usunięte z sieci. Widać na nim projektanta, który w szokującej wypowiedzi wspomina między innymi, że "kocha Hitlera". To video, choć kwestionowane przez prawnika projektanta, szybko doprowadziło do reakcji ze strony domu mody, dla którego pracował. We wtorek rano Dior na dobre zakończył współpracę z Johnem Galliano.


Na razie nie wiadomo, kto wypełni miejsce projektanta. Pod znakiem zapytania stoi też mający się odbyć już za dwa dni pokaz jesiennej kolekcji Diora - dom mody konsekwentnie milczy na ten temat, tak więc pozostaje jedynie czekać na nowe informacje w tej sprawie.

John Galliano współpracował z domem mody Christian Dior przez niemal piętnaście lat.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!