Depilacja laserowa - teraz jest idealny moment

przejdź do komentarzy
depilacja laserowa depilacja laserowa/Shutterstock

Salony obiecują skuteczność na poziomie 80-100 procent.

Zima to idealny czas na zabiegi laserowe oraz te zamykające naczynka. Za pomocą lasera możemy też zredukować trądzik czy usnąć przebarwienia skórne - oczywiście przy pomocy odpowiedniego typu lasera.

Depilacja laserowa sięga lat 60., jednak wówczas maszyny były niedokładne i niszczyły skórę. Udoskonalone lasery wprowadzono dopiero w latach 80., lecz wówczas bezpiecznie i nieinwazyjnie można już było usuwać nadmierne owłosienie.

Dziś na rynku kosmetologicznym dostępne są nowoczesne maszyny z laserami różnego typu, przeznaczone do konkretnych zabiegów. Inny laser nadaje się do usuwania włosów ciemnych, inny  do usuwania jasnych. W pierwszym przypadku w gabinetach kosmetycznych  powinny być dostępne lasery z wiązkami światła typu IPL bądź iLight.

– Ten rodzaj światła działa tylko i wyłącznie na włosy ciemne – mówi Wioletta Pendzioch, kosmetolog.

 
Najskuteczniej usuwane są włosy ciemne na jasnej skórze. Im grubszy i ciemniejszy włos, tym lepiej. Niestety, w przypadku włosów jasnych lub siwych laser będzie nieskuteczny.

– Taki włos zawiera bardzo mało bądź w ogóle nie zawiera barwnika. Dlatego zalecamy lasery medyczne, które są silniejsze – mówi kosmetolog.

Poza tymi przypadkami skuteczność depilacji laserowej szacuje się na poziomie 80-100 proc.

Zamykanie naczynek laserem
 
Za pomocą lasera możemy także poddać się zabiegowi zamykania naczynek.

– Wykonujemy naświetlanie głowicą zabiegową obszaru objętego defektem, w tym przypadku rumieniem bądź pojedynczymi naczynkami. Światło lasera działa na barwnik zawarty w naczynkach, czyli na hemoglobinę. Jest to barwnik krwi, który jest chromatoforem. Chromatofor jest to składnik skóry, który pochłania nam energię świetlną. Energia świetlna zamieniana jest w skórze w energię cieplną, która oczywiście doprowadza do destrukcji, czyli do niszczenia tego barwnika w skórze – mówi Wioletta Pendzioch.

Początkowo, po zabiegu naczynka są ciemniejsze, ale po dwóch tygodniach rozjaśniają się lub znikają. Najlepszym do zabiegu zamykania naczynek jest laser z wiązką światła IPL. Dla najlepszych efektów zabieg trzeba powtórzyć 3-4 razy.

Laser w walce z trądzikiem
 
Co istotne, zabiegi laserem są wskazane na trądzik młodzieńczy, ale dopiero po zakończonym wzroście kośćca oraz na trądzik wieku dojrzałego.

– Wiązka światła emitowana przez urządzenie dociera do gruczołów łojowych, które zostają obkurczone. Dochodzi do ograniczenia ich produkcji, a także do przyspieszenia gojenia już aktywnych stanów zapalnych i ich obsuszania  –  wyjaśnia ekspertka. – Bardzo często zdarza się, że już po dwóch zabiegach klienci widzą dużą poprawę.

W salonach kosmetycznych są dostępne także lasery frakcyjne, stosowane m.in. do zabiegów odmładzania skóry. Z kolei laser typu Ng: Yag przeznaczony jest m.in. do usuwania poszerzenia naczynek o średnicy 0,1 - 4 mm. Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu laserem, warto sprawdzić, czy urządzenie ma certyfikat, który dopuszcza go do sprzedaży w krajach Unii Europejskiej oraz kiedy był serwisowany.Depilacja laserowa - teraz jest idealny moment

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!