Daphne Selfe - najstarsza supermodelka (FOTO)

przejdź do komentarzy
daphne selfe daphne selfe/ cover

Ma 83 lata i nadal wygląda fantastycznie!

Choć ma już 83 lata, Daphne Selfe nadal bierze udział w kolejnych sesjach zdjęciowych i pokazach mody. Klucz do jej sukcesu? Długie, siwe włosy, ani grama botoksu oraz żywe, inteligentne spojrzenie. Co więcej, modelka jest tak szczera w swoich medialnych wypowiedziach, że aż ciężko się nią nie zauroczyć:

Nigdy nie robiłam nic ze swoją twarzą. Żadnych trucizn, żadnego liftingu. Uważam, że to strata pieniędzy. Poza tym i tak mnie na to nie stać!

Moje włosy są takie długie, bo taniej to wychodzi. Nie muszę robić z nimi nic specjalnego - kok lub francuski warkocz w zupełności wystarczy. Dzięki temu nie wyglądam jak staruszka z trwałą ondulacją, a i moja szyja wydaje się dłuższa.

Poznajmy teraz kilka faktów z jej życia. Daphne urodziła się w Berkshire lecz już w wieku ośmiu lat została posłana do szkoły z internatem. Jako dwudziestolatka wysłała zgłoszenie na konkurs organizowany przez lokalną gazetę i tym sposobem została modelką. Karierę rozpoczęła na wybiegu, gdzie prezentowała futra. Następnie pojawiła się w kilku reklamach m.in. papierosów. Karierę przerwała w 1954 roku, gdy postanowiła poświęcić się życiu rodzinnemu. Wkrótce na świecie pojawiły się dzieci: Mark (57), Claire, (53) i Rose (51).


Z czasem Daphne na nowo zaangażowała się w modeling. Pojawiła się na łamach Vogue'a oraz Marie Claire. Współpracowała także z Mario Testino i duetem Dolce&Gabbana. Imponujący dorobek, prawda?

Co więcej, wszystko wskazuje na to, że Daphne będzie miała jeszcze wiele okazji, aby prezentować swoje wdzięki przed obiektywami aparatów. Dziarska staruszka ma bowiem świetne geny - jej mama zmarła w wieku 95 lat.

Mamy nadzieję, że ta historia zainspiruje inne starsze panie, że na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno.

Daphne Selfe-najstarsza supermodelka (FOTO)

Daphne Selfe - najstarsza supermodelka (FOTO)

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!