Dania i Francja będą ostro kontrolować modelki!

przejdź do komentarzy
anoreksja anoreksja/Instagram

Koniec z chudzinami na wybiegach.

Na początku marca Francja wprowadziła przepisy, które mają raz na zawsze rozwiązać problem wychudzonych modelek. Nowe restrykcje będą przeciwdziałać niezdrowym praktykom wśród młodych piękności.

Adore Me - Kolejna marka stawiająca na plus size zyskuje

New York Times poinformował właśnie, że Dania poszła w ślady Francji i również podjęła kroki walki z anoreksją. Wkrótce w życie wejdzie dokument podpisany przez duńskie organizacje związane z modą, osiem agencji modelek i organizacje walczące z zaburzeniami odżywiania.

Dokument zawiera wytyczne dotyczące tego, w jaki sposób będzie przebiegać kontrolowanie zdrowia modelek. Modelki od 16 roku życia co roku będą musiały poddawać się badaniom, podczas których będzie dokładnie sprawdzane ich zdrowie. Badania krwi, ważenie, pomiar ilości tkanki tłuszczowej. Od tego momentu na wybiegach zobaczymy jedynie zdrowe modelki.


Denise Bidot - modelka plus size na pokazie nowojorskiego FW

Jakie będą kary za zatrudnienie modelki z problemami z odżywianiem? Jeśli jakaś marka zatrudni taką modelkę, będzie wykluczona z Tygodnia Mody w Kopenhadze. Ponadto będzie umieszczona na czarnej liście dostępnej w Internecie. Jak sądzicie, czy pozostałe kraje pójdą w ślad za Danią i Francją?
Dania i Francja będą ostro kontrolować modelki!

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!