Czym nakładać podkład?

przejdź do komentarzy
makijaż makijaż/mat. pras.

Na rynku istnieje bardzo duży wybór akcesoriów, które mają nam pomóc w tej czynności.

Sekretem nieskazitelnej cery bardzo często nie jest sam podkład, lecz sposób, w jaki go nakładamy. Zdania są podzielone - jedne z nas używają rąk, drugie przyborów do makijażu. Być może dziś uda się nam zachęcić pierwszą z grup do wypróbowania innych technik.

Alternatywą dla rąk mogą być pędzle lub gąbeczki. Jeżeli wypróbujemy którąś z tych metod, raczej nie powrócimy już do wcześniejszej.

Mają one wiele zalet. Są bardziej higieniczne - pod warunkiem, że należycie dbamy o swoje akcesoria. Bardziej precyzyjne - nakładamy dzięki nim na twarz mniejszą ilość produktu. No i oczywiście aplikacja kosmetyku jest wygodniejsza i czystsza. Już nigdy więcej poplamionych ciuchów! Nawet początkujące osoby bez problemu poradzą sobie z tym zadaniem.

Pędzle

Możemy wybierać między włosiem syntetycznym (jest antyalergiczne) i naturalnym (które może czasami uczulać). Do najpopularniejszych zaliczamy:

Flat top, czyli pędzel ze ściętym szczytem, płaski
Czym nakładać podkład?
Od góry:
Zoeva 104/BUFFER - 56 zł
Maestro Foundation III - 43 zł
Hakuro H50 - 31 zł

Pędzel z włosiem przyciętym na okrągło
Czym nakładać podkład?
Od góry:
Zoeva 102/SILK FINISH - 47 zł
Real Techniques Expert Face Brush - 49 zł
Maestro 143 - 43 zł
Hakuro H54 - 34 zł

Płaski pędzel, tzw. języczkowy

Czym nakładać podkład?
Od góry:
Zoeva 141 FOUNDATION CONCEALER - 47 zł
Bdellium Tools 948 - 59 zł
Maestro 210 - 22 zł
Hakuro H18 - 18 zł

Gąbeczka

Wyróżniamy kilka typów. Bez względu na rodzaj, o każdą z nich należy dbać w należyty sposób - myć po każdym użyciu i odpowiednio często wymieniać.

Beauty Blender

Jest to chyba najsłynniejsza na świecie gąbeczka. Zdaniem wielu blogerek i ekspertów od makijażu jest to rzecz, którą każda kobieta powinna mieć w swojej kosmetyczce. Gwarantuje nam naturalny wygląd, brak efektu maski i nieroztartego podkładu. Bardzo prosta w użyciu, wystarczy zwilżyć ją wodą. Najlepiej kupić ją na stronie producenta, ponieważ w sieci pojawiło się wiele podróbek. A skoro wydajemy niemałe pieniądze, oczekujemy wysokiej jakości.
Czym nakładać podkład?
Beautyblender - 79 złTańsze odpowiedniki Beautyblendera

Na rynku występuje ich wiele, jednak naszym i nie tylko naszym zdaniem, nawet najlepsza propozycja innych marek nie jest w stanie dorównać oryginałowi.
Czym nakładać podkład?
Kolejno:
Peggy Sage - 29 zł
Real Techniques - 29 zł
Sephora - 45 złGąbka do makijażu

Przy odpowiedniej technice nią również jesteśmy w stanie precyzyjnie wykonać makijaż. Dużym minusem jest to, że musimy bardzo często ją wymieniać.
Czym nakładać podkład?
Kolejno:
Sephora - 19 zł
Inter-Vion - 5 zł

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!