Czym kierować się przy wyborze farby do włosów?

przejdź do komentarzy
farbowanie włosów farbowanie włosów/mat. prasowe

Pamiętaj o kilku ważnych kwestiach.

W dzisiejszych czasach zmiana koloru włosów nie jest ani trudna, ani kosztowna. Wystarczy już kilkanaście złotych, żeby cieszyć się całkowicie nowym, lśniącym kolorem. Wybierając farbę do włosów, należy jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Na początku warto, żebyś odpowiedziała sobie na pytanie, czy chcesz znacząco zmienić kolor włosów, czy też po prostu nadać głębi obecnemu odcieniowi. Zarówno do pierwszej, jak i drugiej czynności możesz wykorzystać farby do włosów, ewentualnie krem koloryzujący. Warto jednak pamiętać o tym, że za pomocą takich produktów zmienisz swój naturalny kolor o kilka odcieni. Z boku opakowania jest zwykle wydrukowana symulacja efektów koloryzacji, możesz więc jeszcze przed nałożeniem produktu sprawdzić, jak twoje włosy będą wyglądać po takim zabiegu.

Co powinna zawierać dobra farba do włosów?

Wielu ekspertów sugeruje, że farbowanie włosów w domu może skończyć się tym, że będą one przesuszone, zniszczone i pozbawione blasku. Kluczem jest w tym przypadku wybór odpowiedniego preparatu, jaki wykorzystasz do zabiegu. Na kondycję włosów negatywny wpływ wywiera, znajdujący się w niektórych farbach, amoniak i jego pochodne. Jednak niektóre farby do włosów, jak na przykład Garnier Color&Shine,nie zawierają amoniaku, dlatego włosy po wykonaniu zabiegu farbowania są wciąż lśniące i miękkie w dotyku. Poza tym, produkt ten dokładnie pokrywa siwe włosy.

Dodatkowym atutem takich produktów jest zawartość dwóch składników, które bardzo korzystnie wpływają na wygląd kosmyków. Jest to, znany ze swoich właściwości odżywczych, olejek arganowy. Bardzo często jest on także wykorzystywany do produkcji kosmetyków, takich jak maski czy odżywki. Drugim składnikiem jest ekstrakt z żurawiny, którego zadaniem jest ochrona koloru.

Pamiętaj o teście uczuleniowym!
Na opakowaniach lub w instrukcji obsługi farby do włosów znajdziesz informację o konieczności wykonania testu uczuleniowego. Na kilkanaście godzin przed zabiegiem koloryzacji należy nanieść odrobinę preparatu na skórę i obserwować, czy nie wystąpi np. zaczerwienienie lub pieczenie. Jeśli nie zauważysz żadnych niepokojących zmian na skórze, możesz przystąpić do farbowania. Pamiętaj, że włosy farbowane wymagają właściwej pielęgnacji. Warto więc przy wyborze farby, zakupić odpowiednie kosmetyki, takie jak szampon i odżywka.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!