Czym jest zasada 3 sekund w pielęgnacji skóry?

przejdź do komentarzy
pielęgnacja pielęgnacja/unsplash.com/Jean Carlo Emer

Ta drobna zmiana, może przynieść nieoczekiwane efekty.

Masaż twarzy wałeczkiem jadeitowym, maseczki w płachcie, domowe peelingi z płatków owsianych – każda z nas ma swoje sposoby na zachowanie promiennego, zdrowego wyglądu. Nie ma jednego, określonego schematu pielęgnacji, który działałby tak samo skutecznie dla każdego typu skóry, ale istnieją pewne drobne czynności, które mogą okazać się bardzo pomocne podczas codziennych rytuałach pielęgnacyjnych.

Drobną zmianą, którą wato wprowadzić jest zasada trzech sekund. Zaraz po oczyszczeniu twarzy, kiedy jest ona jeszcze wilgotna, pojawia się tzw. okienko ratunkowe. To czas, kiedy powinnyśmy szybko nałożyć pierwszy pielęgnacyjny produkt. Chodzi o to, że kiedy skóra jest wilgotna, składniki zawarte w kosmetykach mają szansę dotrzeć do głębszych warstw skóry.

PIELĘGNACJA PUDREM CZYLI JAK DZIAŁA JAPOŃSKI MANICURE


Najlepiej sięgnąć po serum, czyli skondensowany preparat, który zawiera w sobie wiele cennych składników aktywnych. To sposób odkryty przez Koreanki, które są prawdziwymi ekspertkami w dziedzinie pielęgnacji.

Skoro wilgotna skóra lepiej reaguje na substancje zawarte w kosmetykach, regularne wykonywanie peelingów może wzmocnić efekt. Złuszczanie pomaga pozbyć się martwego naskórka, dzięki czemu składniki aktywne maja szansę zadziałać w głębszych warstwach skóry. Peelingi do skóry twarzy powinny zawierać w sobie delikatne, mikroskopijne drobinki, które nie podrażnią skóry i w delikatny sposób pozbędą się zanieczyszczeń.

JAK SZYBKO POZBYĆ SIĘ KROSTEK I ZACIĘĆ POD PACHAMI. KOMPLEKSOWY PRZEWODNIK

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Wasze komentarze (1): sortuj
  • gość: gość 12-07-19, 13:21 cytuj
    Zawsze myślałam że produkty do pielęgnacji twarzy nakłada się na suchą i oczyszczoną skórę twarzy. I tak też zawsze robiłam. Na noc nakładałam serum kolagenowe biodermic. By twarz rano była nawilżona i wygładzona. Teraz zacznę stosować na wilgotną, ciekawe czy będzie jakaś różnica :)