5 powodów, dla których NIGDY nie powinnaś spać w biustonoszu

przejdź do komentarzy
biustonosz biustonosz/Starstock

Grzybica, przebarwienia.... musicie to przeczytać!

Słyszałyście o tym, że spanie w biustonoszu pomaga im zachować jędrność na dłużej? A może po imprezie nie macie siły zdejmować stanika i kładziecie się w nim spać? Zapewniamy Was, że po przeczytaniu tego tekstu niż nigdy nie zaśniecie w biustonoszu!

1. Krążenie


Krążenie jest jednym z głównych rzeczy, które cierpią podczas snu w biustonoszu, szczególnie jeśli biustonosz ma fiszbiny. Jeśli bielizna zbyt ciasno przylega do ciała, mięśnie piersiowe zostają zgniecione co wpływa na krążenie nerwów w ramionach.

Czytaj także: Victoria's Secret na lato 2016 - kolekcja Very Sexy

2. Podrażnienie naskórka


Innym istotnym efektem ubocznym spania w biustonoszu jest podrażnienie skóry. Podczas snu możemy nie czuć, że bielizna uszkadza nasz naskórek lub nawet tworzy torbiele.

5 powodów, dla których NIGDY nie powinnaś spać w biustonoszu


3. Brak głębokiego snu


Jakakolwiek niewygoda, w tym ucisk biustonosza, może sprawić, że nie będziemy mogły wejść w fazę głębokiego snu. To oczywiście odbija się na jakości snu.

Czytaj także:
Jak często powinniśmy prać pościel?


4. Przebarwienia


Nieestetyczne, ciemne przebarwienia skóry bardzo często pojawiają się u osób, które śpią w obcisłej bieliźnie. Materiał jest w ciągłym kontakcie ze skórą, co powoduje ciemnienie w danym obszarze.

5. Grzybica piersi


To nie żarty! Regularne spanie w biustonoszu może powodować grzybicę! Środowisko ciepłe i wilgotne może być pożywką dla grzybów. Nocą często się pocimy i grzyb może rozwijać się swobodnie.

Jak widzicie spanie w biustonoszu może przynieść same negatywne skutki. Biorąc pod uwagę fakt, że jego zdjęcie trwa kilkanaście sekund, chyba warto pozbyć się na noc tego źródła nocnych problemów.


5 powodów, dla których NIGDY nie powinnaś spać w biustonoszu

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!