Czy właśnie powstały chusteczki do demakijażu, które są przyjazne środowisku?

przejdź do komentarzy
chusteczki do demakijażu chusteczki do demakijażu/unsplash.com/roberto-delgado-webb

To będzie prawdziwa, demakijażowa rewolucja!

Dzisiejszy demakijaż to podstawa odpowiedniej pielęgnacji. Wiele kobiet ceniąc sobie swój czas oraz wygodę, wybiera mokre chusteczki, które mają już płyn do demakijażu w sobie – wystarczy wyciągnąć z opakowania, dokładnie obmyć nimi twarz i do kosza. Proste, prawda? Z tym, że taka jedna chusteczka rozkłada się ponad 100 lat i każda kolejna szkodzi środowisku. Nic więc dziwnego, że zwolennicy ruchu zero waste nieustannie starają się szukać alternatyw dla tych małych, super wygodnych i uczynnych szkodników. Być może przepis na eko chusteczki znalazła marka NatraCare.

ZOBACZ TEŻ: GWIAZDA MUZYKI POP ZMYŁA SWÓJ MAKIJAŻ PODCZAS KONCERTU! (FILM)

Jest to pierwsza marka na rynku kosmetycznym, która uzyskała certyfikat Water UK na sprzedaż wilgotnych chusteczek do demakijażu, będących w 100% wolnych od sztucznych tworzyw, plastiku oraz chemii. Ten certyfikat daje też podstawę do tego, by po użyciu chusteczki wrzucić ją do... kompostownika, a nie do kosza na śmieci. I tak, chusteczka rozłoży się w przeciągu kilkunastu dni, praktycznie na Twoich oczach. Marka przestrzega jednak, że wcześniej trzeba ją dokładnie przepłukać, aby zmyć resztki produktów zebranych z twarzy.

Coraz więcej osób na świecie sprawdza skład swoich kosmetyków i konsekwentnie wybiera to, co najlepsze nie tylko dla naszej skóry, lecz także odpowiednie dla środowiska. Guardian poinformował, że w marcu chusteczki będą dostępne praktycznie we wszystkich drogeriach i dyskontach w Wielkiej Brytanii. Pozostaje nam czekać, aż dotrą jeszcze do Polski.


ZOBACZ TEŻ: Nauczycielka kazała jej zmyć makijaż. Wtedy z jej twarzą stało się coś strasznego… „Chciała mnie zabić!”

Będziecie na nie czekać?


Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Wasze komentarze (1): sortuj
  • gość: blondi 01-03-19, 15:33 cytuj
    no to pewnie chwile poczekamy.... ciekawe jak na to wpłynie Brexit :P