Od pewnego czasu manicure tytanowy stanowi alternatywę do popularnej hybrydy. I chociaż utrzymuje się równie długo, to wiele osób twierdzi, że jest bardziej szkodliwy niż zwykła hybryda czy lakier, mimo braku lampy. Czy naprawdę tak jest? I jak usunąć manicure tytanowy? Zapraszamy do naszego raportu z przygody z tytanowymi paznokciami.

Manicure tytanowy powstał jako nowoczesny sposób na wzmocnienie płytki paznokcia. To właśnie dzięki niemu jesteś w stanie uzyskać trwały manicure, przy zachowaniu grubości paznokcia. Eksperci zapewniają, że jest to bardzo bezpieczny sposób zarówno dla skóry, jak i paznokcia. W zależności od tego, jak szybko rosną nam paznokcie, manicure tytanowy powinien utrzymywać się do 4-5 tygodni.

ZOBACZ TEŻ: 8 NAJWIĘKSZYCH TRENDÓW KOSMETYCZNYCH, KTÓRE PINTEREST PRZEWIDUJE NA 2019 ROK

Dzięki temu, że nie stosuje się przy niej lampy UV jest uważany za bezpieczniejszą opcję dla osób, które borykają się z naturalnie cienkimi i łamliwymi paznokciami. Przy tej metodzie nie używa się zapachowych olejków, odtłuszczaczy oraz narzędzi inwazyjnych dla płytki paznokcia. Metodą tytanową można jednak też przedłużyć paznokieć za pomocą formy lub tipsa.

Przed wizytą u kosmetyczki warto zadbać o płytkę paznokcia i skóry, ponieważ proszek, którego używa się przy tej metodzie, może osadzać się szczególnie na odstających skórkach czy w rankach. Jest to jednak metoda bezpieczna dla kobiet w ciąży czy matkom karmiącym.
Innymi zaletami manicure’u tytanowego jest czas wykonania – nie powinien przekraczać 45 minut. Dodatkowo, ta metoda nie pogrubia mocno płytki paznokcia, co pozwala na naturalny efekt, bez zbędnego nadęcia. Inną, równie ważną rzeczą jest to, że mimo, że nazwa brzmi dość topornie, to jest to mani bardzo łaskawe dla naszych paznokci. Nie obciąża ich ani nie naraża na zbędne łamanie.

Jak się wykonuje manicure tytanowy?
Nazwa “tytanowy” wzięła się z dwutlenku tytanu, który znajduje się w preparatach znajdujących się w składzie każdego z produktów używanych do wykonania tego manicure. W środku są również substancje odżywcze, takie jak witamina A i E oraz wapń, które chronią i wzmacniają paznokcie.

Manicure tytanowy można wykonywać w domu bądź u kosmetyczki. Do jego wykonania niezbędne są odpowiednie narzędzia, takie jak pilniczek do wyrównania kształtu paznokcia, płynnego produktu do odtłuszczania płytki paznokcia, żelu bazowego, specjalnego kolorowego proszku, który posłuży nam za kolor, lakier nabłyszczający, utwardzacz oraz mały pędzel do poprawek.

Po wyrównaniu kształtu paznokcia, wycięciu skórek i odtłuszczeniu płytki, nakłada się warstwę żelu bazowego. Następnie paznokieć zanurza się w pudełeczku z proszkiem. Resztę strzepuje się z powrotem do pudełeczka bądź usuwa się za pomocą pędzelka. Następnie nakłada się drugą warstwę żelu oraz pudru. Potem nakłada się lakier nabłyszczający, który jest również nazywany pop-em. Ostatnim krokiem jest nałożenie utwardzacza, który pomoże utrzymać efekt nawet do 5 tygodni.

Jak usuwa się paznokcie tytanowe?
Podobnie jak w przypadku hybrydy, potrzebny jest przynajmniej aceton oraz waciki, ale przyda się też frezarka do paznokci lub mocny pilniczek.

ZOBACZ TEŻ: 5 powodów, dla których pokochasz manicure tytanowy

Ile kosztuje manicure tytanowy?
Obecnie paznokcie tytanowe dopiero zyskują na popularności, a Pinterest nawet ogłosił je jednym z trendów na nadchodzący rok 2019. W wybranych salonach można wykonać go w cenie od 70 do 150 złotych.

W związku z niewielką dostępnością oraz łatwością wykonania, coraz więcej kobiet stawia na manicure DIY i zakupuje niezbędne narzędzia do wykonania go we własnym domu. Cena zestawu to około 150 zł plus kolory. Warto jednak przy tym pamiętać, że są to narzędzia wielokrotnego użytku, tak samo jak kolory.

Paznokcie tytanowe stały się popularne głównie dzięki marce SNS, która rozpromowała tę metodę w Polsce.

Wolicie manicure tytanowy czy starą, dobrą hybrydę?