Czy tabletki antykoncepcyjne powodują cellulit? (FOTO)

przejdź do komentarzy
cellulitis cellulitis/StarstockNewsom

Cała prawda!

Mówi się, że skórka pomarańczowa to wynik niewłaściwej diety i braku ruchu. Jednak cała masa młodych, aktywnych i zdrowo odżywiających się dziewczyn narzeka na cellulit, którego nie są w stanie się pozbyć.

Czytaj także: Modelka plus size Ashley Graham w szczerym wywiadzie dla Cosmopolitan

Okazuje się, że często przyczyną nieestetycznego wyglądu ud i pośladków są tabletki antykoncepcyjne, które tak chętnie przepisują nam lekarze.

Czy tabletki antykoncepcyjne powodują cellulit? (FOTO)


Cellulit a antykoncepcja hormonalna


Cellulit jest procesem zapalnym o charakterze przewlekłym, obejmującym tkankę podskórną i łączną oraz układ krwionośny. Jest często spowodowany problemami gospodarki hormonalnej, szczególnie estrogenów.


Estrogeny zmniejszają napięcie błony mięśniowej naczyń, powodując ich rozszerzenie i jednocześnie zwiększają przepuszczalność ściany naczyń, co prowadzi do obrzęku tkanki tłuszczowej, ucisku na naczynia krwionośne, niedokrwienia komórek tłuszczowych i nasilenia obrzęku.

w ten sposób dochodzi do rozwoju stanu zapalnego, a w jego wyniku do powstania zwłóknień w obrębie tkanki łącznej. Na naszym ciele pojawia się cellulit, a my nie mamy pojęcia jak mu zaradzić.

Czytaj także: Na nogi Kylie Jenner wrócił CELLULIT! (FOTO)

Cellulit wodny


Ponadto tabletki antykoncepcyjne zatrzymują wodę w organizmie. Terapia hormonalna ma więc negatywne skutki jak np. cellulit wodny. Antykoncepcja powoduje zaburzenia związane z mikro krążeniem, którego następstwem jest właśnie cellulit wodny.

Jakie są Wasze doświadczenia z tabletkami antykoncepcyjnymi? Czy powodowały u Was cellulit?


Czy tabletki antykoncepcyjne powodują cellulit? (FOTO)

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!