Czy serum to klucz do długich i pięknych włosów?

przejdź do komentarzy
długie włosy długie włosy/Shutterstock

Specjalista radzi, jak mieć piękne, długie pukle.

Długie włosy to marzenie, ale ile z nas polega w walce z zapuszczaniem? Często nie wytrzymujemy wpół drogi i kapitulujemy, decydując się na kolejne radykalne cięcie. Tłumaczymy sobie potem, że włosy i tak były zniszczone… Jak tego uniknąć?

Czytaj więcej: Jak mieć długie, błyszczące włosy

Ważną rolę w pielęgnacji długich włosów odgrywają dobre nawyki: systematycznie i odpowiednio nałożone kosmetyki. Nie bez znaczenia jest również rodzaj szczotki, której używamy oraz regularne podcinanie końcówek. Ponadto oczywistym mitem jest, że długie włosy to zawsze taka sama fryzura.

Wygodnym i uniwersalnym kosmetykiem jest serum.

– Polecam bardzo przy długich włosach stosowanie serum po spłukaniu odżywki. Serum nakładamy w niewielkiej ilości na całej długość włosów. Rozczesujemy na wilgotnych włosach, wtedy produkt się bardziej rozcieńcza i jest delikatniejszy – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle stylista fryzur Franek Hurny z salonu Milek Design.


Nie bez znaczenia jest rodzaj używanej szczotki. Ta z naturalnego włosia dokładniej rozczesuje włosy i zapobiega ich elektryzowaniu. Należy jednak wykonywać tę czynność dokładnie.

– Przejechanie dwa-trzy razy po włosach to jest za mało. Trzeba je porządnie wyszczotkować. Włosy są wtedy gładsze, ładniejsze i bardziej błyszczące  – radzi Franek Hurny.

I końcówki - ich systematyczne podcinanie co ok. trzy miesiące, dzięki czemu włosy wyglądają na zdrowsze.

– Wszystko tkwi w szczegółach. Przy włosach długich dopracowanie fryzury przy twarzy, z odpowiednim cieniowaniem, z grzywką, z większą lub mniejszą ilością grzywki, daje osobie, która nosi długie, proste włosy, dużą zmianę – mówi stylista fryzur. – Każdy z nas ma inną posturę czy twarz. Można zrobić dużo, ale trzeba przy tym usiąść i popracować nad drobnymi szczegółami, a nie nad całością włosów. Wtedy zachowuje się długość, a fryzura zmienia się właśnie dzięki temu, że zostaną delikatnie podcięte, ale w odpowiednich miejscach, dając inny efekt, inny kształt twarzy, inną formę fryzury – stwierdza Franek Hurny.Czy serum to klucz do długich i pięknych włosów?

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!