Czy przedwczesne siwienie włosów może mieć związek z groźną infekcją?

przejdź do komentarzy
pielęgnacja włosów pielęgnacja włosów/© iStock

Eksperci rzucają światło na nieznane dotąd hipotezy.

Tak zbudowana jest ludzka natura. Z wiekiem na naszej głowie pojawiają się siwe włosy. Niestety nie są one synonimem mądrości, a co więcej nie zawsze pojawiają się u osób dojrzałych. Czasami siwe włosy przybywają zbyt wcześnie. Mogą pojawiać się nawet pod koniec okresu dojrzewania, oczywiście powodując wielką frustrację u tych, którzy je mają. Dlaczego tak się dzieje? W tym artykule opowiemy o najnowszym odkryciu naukowców.

Według osób odpowiedzialnych za badanie opublikowane w czasopiśmie PLOS Biology, kiedy infekcja lub wirus wchodzi w kontakt z organizmem, komórki wysyłają sygnały ostrzegawcze do ciała, że coś jest nie tak. To właśnie interferony, cząsteczki przekazujące to ostrzeżenie, sprawiają, że geny są świadome i w miarę możliwości blokują reprodukcję wirusa, zwiększając funkcję mechanizmów obronnych.

ZOBACZ TEŻ: JOURDAN DUNN TO KOLEJNA SIWOWŁOSA GWIAZDA (FOTO)

Proces transkrypcji wiadomości wpływa również na funkcje melanocytów, regulując między innymi produkcję pigmentu do włosów. Badania przeprowadzone na myszach wykazały, że gdy te straciły kontrolę nad odpowiedzią immunologiczną, zwierzęta miały więcej siwych włosów.

Naukowcy mają odwagę przewidywać, że może to pomóc w zrozumieniu możliwego związku między niektórymi chorobami skóry, takimi jak bielactwo oraz reakcjami immunologicznymi na niektóre infekcje i wirusy.

ZOBACZ TEŻ: MAŁGORZATA ROZENEK ZMIENIŁA KOLOR WŁOSÓW? ZOBACZCIE NAJNOWSZE ZDJĘCIA!

Koncentrują swój wysiłek na katalazie, naturalnym przeciwutleczniaczu, który zapobiega starzeniu się włosów, pomagając melanocytom w naprawie produkcji melaniny. Poprzez ten składnik komórki pigmentowane są reaktywowane. Formuła jest łączona z innymi składnikami, aby wzmocnić włosy i zapobiec wypadaniu.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (1): sortuj
  • gość: Hania 25-05-18, 13:44 cytuj
    Wydaje mi się że najbardziej genetyka ma wpływ na siwiznę i sytuacje stresowe. moja mamuśka to prawie cała siwa już jest mi się pasma siwych włosów pojawiają ale maluje je farbą revlona. Kiedyś sama w necie je zamawiałam ale wyczytałem w internetach że tylko z hologramem są oryginalne, te bez to tania podróbka która może zniszczyć włosy a nie poprawić
    Nie masz konta? Zarejestruj się!