Czy można uprawiać sex podczas okresu? Cała prawda!

przejdź do komentarzy
seks podczas okresu seks podczas okresu/Starstock

Od dziś nie będziesz miała żadnych wątpliwości...

Zapewne niejedna z nas przynajmniej raz w życiu zadała sobie pytanie, czy powinno się uprawiać seks podczas okresu. Wiadomo, że żadna z nas do takiego tematu nie podchodzi z radością, jednak zdarzają się sytuacje, kiedy współżycie podczas miesiączki jest jedyną opcją.

ZOBACZ TEŻ: KUBECZEK MENSTRUACYJNY - HIT CZY KIT?

Wiadomo, że podczas seksu przede wszystkim powinnyśmy czuć się komfortowo i nie odczuwać wstydu. Jeśli fakt, że mamy okres nie pozwoli nam czuć się dobrze, powinnyśmy od zrezygnować z tego pomysłu.

Jeśli jednak zdecydujesz się na ten krok, przeczytaj o czym powinnaś wiedzieć i pamiętać:

1. Seks podczas okresu to nie jest krwawa masakra


Gdy ludzie myślą o seksie podczas okresu od razu widzą makabryczną scenę niczym z horroru: łóżko pełne krwi i krew tryskająca wszędzie zupełnie jak po odcięciu ręki.

Możesz się jednak zdziwić, bo czasem podczas seksu na prześcieradło nie dostanie się ani jedna kropla krwi. Taka sytuacja nazywana jest "efektem tamponu". Krew może wydostać się na zewnątrz po zakończonym stosunku, więc wtedy zadbaj o to, by w pobliżu znajdował się ręcznik.

Czy można uprawiać sex podczas okresu? Cała prawda!


2. Co na to lekarz?


Uwaga: Seks podczas okresu jest bezpieczny! Lekarze w tym temacie są zgodni - nie ma żadnych zagrożeń dla zdrowia związanych z seksem podczas menstruacji.

Czytaj także: Powody, dla których poranny seks zawsze będzie lepszy

3. Nadal można zajść w ciążę


Niektórzy błędnie myślą, że uprawiając seks podczas miesiączki nie można zajść w ciążę i w te dni rezygnują z zabezpieczenia. Należy pamiętać, że plemniki mogą żyć w ciele kobiety do pięciu dni, więc przy nieregularnym cyklu może się zdarzyć, że owulacja nastąpi tuż po miesiączce.

4. Pamiętaj o chorobach przenoszonych drogą płciową


Chociaż seks podczas okresu zam w sobie nie ma żadnych zagrożeń dla zdrowia, jednak uprawiany bez zabezpieczenia może prowadzić do zakażenia chorobą przenoszoną drogą płciową.

5. Seks dobry na ból menstruacyjny


Czy podczas okresu dokuczają Ci bóle brzucha, czy krzyża? Jeśli tak, seks może pomóc Ci wygrać z bólem. Pomoże rozluźnić napięte mięśnie i sprawi, że po kilkunastu minutach zapomnisz o bólu miesiączkowym.

6. Lepsze doznaniaW czasie okresu ciało kobiety jest bardziej wrażliwe na dotyk. Co prawda, nie każda kobieta ma ochotę być wtedy całowana i pieszczona, ale wiele dziewczyn może podczas tych dni cieszyć się lepszymi doznaniami.

Czy zdarzyło się Wam uprawiać seks podczas okresu? Może podzielicie się z nami swoimi doświadczeniami?


Czy można uprawiać sex podczas okresu? Cała prawda!

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!