Czerwony ubiór jest sexy

przejdź do komentarzy
kolor kolor/© PR Photos

Mężczyźni odbierają ten kolor jako zachętę.

Nowe badania, których wyniki podał CNN, a u nas opublikował onet, nie pozostawiają złudzeń - kobiety ubrane na czerwono są odbierane jako bardziej seksowne, niż te, które preferują inne kolory.

Różne odcienie czerwieni czy purpury mówią podobno o osobie, która się w nich prezentuje - "Jestem bardziej dostępna". Atrakcyjność kobiety w czerwonej sukni nie przekłada się bynajmniej na większą fascynację jej intelektem czy innymi przymiotami. Chodzi przede wszystkim o ocenę jej walorów erotycznych.

Mężczyźni badani przez doktora Andrew Elliota częściej twierdzili, że chcieliby uprawiać seks z kobietą w czerwieni i że byliby skłonni wydać więcej pieniędzy podczas spotkania z tak ubraną partnerką.

Skąd taka zależność między kolorem a sposobem patrzenia na kobietę? Jedna z teorii głosi, że kolor czerwony jest powszechnie uznany za barwę miłości, stąd takie konotacje. Inna teoria wskazuje na obecność czerwonego koloru w momentach łączenia się w pary dzikich zwierząt (na przykład u niektórych naczelnych podczas owulacji pośladki przybierają taką właśnie barwę).

Jak się Wam podobają wnioski naukowców? Przekonały Was czy raczej rozbawiły?

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!