Mimo że Polki regularnie trafiają do światowych rankingów najpiękniejszych kobiet świata i zestawiane są z pięknościami z Brazylii, Hiszpanii, Szwecji i Rosji, to wcale nie oznacza, że są wolne od kompleksów. Wręcz przeciwnie! Zaledwie 7 proc. z nas jest całkowicie zadowolona ze swojego ciała, reszta chętnie by coś w sobie zmieniła.

ZOBACZ TEŻ: KOBIETY NIE ZNOSZĄ TYCH 9 RZECZY W SWOIM WYGLĄDZIE. FACECI ICH NIE ZAUWAŻAJĄ

Tak przynajmniej wynika z sondażu, przeprowadzonego na grupie 1000 kobiet w wieku od 18-55 lat przez klinikę Dentim Body Care z Katowic. Aż 89 proc. Polek przyznało w nim, że nie lubi swojego wyglądu.

Kompleksem numer jeden wśród Polek okazały się nadprogramowe kilogramy – problem ten dotyczy 32 proc. ankietowanych. Zmarszczki są z kolei przyczyną niezadowolenia dla 29 proc. naszych rodaczek. Niska samoocena dotyczy także rozmiaru piersi (43 proc. uważa, że ma za mały biust, 23 proc., że za duży, 20 proc. ma problem z jego kształtem i jędrnością), trądziku (6 proc.), owłosienia (7 proc.), pośladków (12 proc.) oraz cellulitu (42 proc.).

ZOBACZ TEŻ: PIĘKNE PORTRETY KOBIET, KTÓRE POŁĄCZYŁ KOMPLEKS NA PUNKCIE PEWNEJ CZĘŚCI CIAŁA

To jednak nie wszystko. Aż 70 proc. kobiet skłonna byłaby poddać się zabiegom medycyny estetycznej, żeby tylko usunąć swój problem! – Polki w gabinetach pozbywają się problemów z wyglądem nie z próżności, ale dlatego, że chcą być wolne od kompleksów. Wiele z nich przychodzi z całą listą problemów do rozwiązania. Nie zawsze dotyczą one wyłącznie zmarszczek czy obwisłej skóry brzucha. Przyczyną kompleksów wielu kobiet jest np. trądzik, nadmierne owłosienie, nadpotliwość, pajączki na skórze czy rozstępy po porodzie – komentuje Katarzyna Łukasik-Fąferko, właścicielka Dentim Body Care.

Na jakie zabiegi najczęściej decydujemy się w walce z kompleksami? Od lat najpopularniejszy jest Botox, na który Polki wydają średnio od 550 do 2000 zł. Na drugim miejscu są wypełniacze, czyli kwas hialuronowy, wymagający inwestycji od 1000 do 1400 zł. Kobiety także chętnie decydują się na terapie antycellulitowe i odchudzające, które nie wymagają użycia skalpela. Od lat w czołówce jest także mezoterapia oraz zabiegi usuwające przebarwienia na skórze. Polki chętnie poddają się także laseroterapii – dzięki niej usuwają owłosienie i likwidują naczynka.

OBACZ TEŻ: NASTOLATKI MARZĄ O TYM, BY TAK WYGLĄDAĆ. POKAZAŁY, CO CHCĄ W SOBIE POPRAWIĆ

A Wy czego najbardziej nie lubicie w swoim wyglądzie, dziewczyny?