Czas na zakup zmywarki

przejdź do komentarzy
finish finish/shutterstock

Czym kierować się przy wyborze?

Nareszcie! Decyzja o zakupie zmywarki już podjęta, pieniądze odłożone, miejsce w kuchni przygotowane… Przed nami jednak najtrudniejsza część zadania – jak wybrać urządzenie, które będzie idealnie dopasowane do naszych codziennych potrzeb?

Kuchnia – mała czy duża?

Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli zmywarek, dostosowanych do kuchni zarówno o małym, jak też o całkiem dużym metrażu. Zastanówmy się na spokojnie, ile miejsca chcemy i możemy przeznaczyć na takie urządzenie. W przypadku naprawdę ograniczonej przestrzeni ciekawym rozwiązaniem może okazać się mała zmywarka nablatowa, niewymagająca wygospodarowania dodatkowego miejsca. Jeśli nasze potrzeby są większe, wybierzmy model „slimline”, cechujący się wyjątkowo wąską budową. Możemy wybierać pomiędzy uniwersalnymi zmywarkami kompaktowym a zmywarkami do zabudowy, które pozwalają urządzić przestrzeń w kompleksowy, elegancki sposób.


Określamy potrzeby

Wybierając model zmywarki, musimy mieć na względzie nie tylko dostępną do zagospodarowania przestrzeń, lecz także nasze potrzeby. Jeśli mieszkamy same, spokojnie wystarczą nam niewielkie modele, myjące jednocześnie 4-6 nakryć. W przypadku rodziny z dzieckiem lepiej wybrać opcję na 8-10 nakryć, a większe rodziny powinny sięgnąć po zmywarki, które umyją naraz nawet kilkanaście kompletów naczyń. Dlaczego wybór urządzenia dla odpowiedniej liczby osób jest tak ważny? Ponieważ np. uruchamiając zmywarkę załadowaną tylko w części, marnujemy wodę i energię. Natomiast czekając zbyt długo na jej zapełnienie, ryzykujemy nieprzyjemnym zapachem czy zasychaniem resztek jedzenia. Chcesz wiedzieć więcej? Możesz na przykład sprawdzić, jak wybrać zmywarkę na zmywajwzmywarce.pl.


Dodatkowe opcje i akcesoria

Chociaż większość zmywarek działa w bardzo podobny sposób, to jednak występują pomiędzy nimi różnice. Jedną z nich jest dostępność różnego rodzaju programów, dzięki którym możemy dopasować zmywanie do indywidualnych potrzeb. Jest to np. program pozwalający opóźnić start zmywania, umyć jedynie naczynia znajdujące się w dolnym czy górnym koszu itp. Warto zwrócić uwagę na dostępność przydatnych dla nas opcji, jak również na jakość oraz funkcjonalność dodatkowych akcesoriów – koszyków na sztućce, uchwytów do ustawiania szklanek itp.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!