Wraca moda na długie, skórzane płaszcze! Swojego możesz poszukać.. w szafie mamy

przejdź do komentarzy
skórzany płaszcz skórzany płaszcz/instagram.com/emrata

Emily Ratajkowski da Ci dobrą lekcję stylu i pokaże, jak nosić je dzisiaj.

Pamiętam jak moja mama i mój tata wspólnie kupili sobie skórzane kurtki. Były to okolice lat 2000 i nadal panował trend na skóry, które z tego co rozumiałam jako dziecko, miały być ekskluzywne i bardzo eleganckie. Moja mama postawiła na dłuższy, skórzany płaszcz z suwakiem. Im bardziej dorastałam, tym częściej pytałam mamę, dlaczego kupiła tę okropność? I to za tak wysoką cenę? Mama za każdym razem tylko uśmiechała się pod nosem, powtarzając, że kiedyś to zrozumiem. Teraz, kiedy jestem przed 30-stką, a skórzane płaszcze wracają do mody, coraz bardziej rozumiem wybór mamy. Właściwie, to zamierzam przy najbliższej okazji pożyczyć ją od niej na "wieczne nieoddanie" - spójrzcie tylko, jak to świetnie wygląda!

ZOBACZ TEŻ: GDZIE W TYM SEZONIE ZNAJDZIESZ WYSOKIE KOZAKI NA SZPILCE? TO MUST HAVE JESIENI!

Na pewno pamiętacie, jak w kultowych serialach z lat ‘90 ten motyw nieustannie się przewijał. Ciągle widzieliśmy bohaterki stylowo ubrane, które nosiły skóry. Często za duże, za długie (jak Carrie) i dziwnie łączone z odsłoniętym pępkiem (jak Samantha z SATC). Na pewno nie rozumiałaś tego fenomenu i wszystkich zachwytów nad wyborami stylistek tak jak ja.

Po dłuższym namyśle dochodzę do wniosku, że wszystkiemu winna jest dojrzałość do niektórych trendów. Rzeczy, które niegdyś uznawałam z miejsca za paskudne i odstraszające, dzisiaj spokojnie wieszam w swojej szafie. Ten przypadek dotknął również skórzanych płaszczy.

Największą i najbardziej aktualną odsłoną tego, jak powinien prezentować się długi, skórzany płaszcz jest dla mnie styl Emily Ratajkowski, która po ulicach Nowego Jorku przechadzała się kilka dni temu w prostych jeansach, botkach ze skóry węża, białej koszuli i przepięknym, musztardowym płaszczu przewiązanym paskiem w talii. Ale oczywiście inspiracji można szukać wszędzie - w starych serialach, filmach czy na ulicy.


ZOBACZ TEŻ: Moda spotyka się z muzyką. Spektakularny pokaz najnowszej kolekcji Macieja Zienia - „The Beatles”

Trend podchwyciły influencerki i na całym instagramie hashtag #leathercoat zaczyna wyglądać jak prawdziwe zbiorowisko modnych ludzi.

Spójrz na to zdjęcie i odpowiedz szczerze: włożyłabyś taki płaszcz? Jeśli tak, to dobry moment by zapytać Mamę, gdzie schowała swój. Dajmy płaszczom drugie życie!Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (1): sortuj