Wraca moda na długie, skórzane płaszcze! Swojego możesz poszukać.. w szafie mamy

przejdź do komentarzy
skórzany płaszcz skórzany płaszcz/instagram.com/emrata

Emily Ratajkowski da Ci dobrą lekcję stylu i pokaże, jak nosić je dzisiaj.

Pamiętam jak moja mama i mój tata wspólnie kupili sobie skórzane kurtki. Były to okolice lat 2000 i nadal panował trend na skóry, które z tego co rozumiałam jako dziecko, miały być ekskluzywne i bardzo eleganckie. Moja mama postawiła na dłuższy, skórzany płaszcz z suwakiem. Im bardziej dorastałam, tym częściej pytałam mamę, dlaczego kupiła tę okropność? I to za tak wysoką cenę? Mama za każdym razem tylko uśmiechała się pod nosem, powtarzając, że kiedyś to zrozumiem. Teraz, kiedy jestem przed 30-stką, a skórzane płaszcze wracają do mody, coraz bardziej rozumiem wybór mamy. Właściwie, to zamierzam przy najbliższej okazji pożyczyć ją od niej na "wieczne nieoddanie" - spójrzcie tylko, jak to świetnie wygląda!

ZOBACZ TEŻ: GDZIE W TYM SEZONIE ZNAJDZIESZ WYSOKIE KOZAKI NA SZPILCE? TO MUST HAVE JESIENI!

Na pewno pamiętacie, jak w kultowych serialach z lat ‘90 ten motyw nieustannie się przewijał. Ciągle widzieliśmy bohaterki stylowo ubrane, które nosiły skóry. Często za duże, za długie (jak Carrie) i dziwnie łączone z odsłoniętym pępkiem (jak Samantha z SATC). Na pewno nie rozumiałaś tego fenomenu i wszystkich zachwytów nad wyborami stylistek tak jak ja.

Po dłuższym namyśle dochodzę do wniosku, że wszystkiemu winna jest dojrzałość do niektórych trendów. Rzeczy, które niegdyś uznawałam z miejsca za paskudne i odstraszające, dzisiaj spokojnie wieszam w swojej szafie. Ten przypadek dotknął również skórzanych płaszczy.

Największą i najbardziej aktualną odsłoną tego, jak powinien prezentować się długi, skórzany płaszcz jest dla mnie styl Emily Ratajkowski, która po ulicach Nowego Jorku przechadzała się kilka dni temu w prostych jeansach, botkach ze skóry węża, białej koszuli i przepięknym, musztardowym płaszczu przewiązanym paskiem w talii. Ale oczywiście inspiracji można szukać wszędzie - w starych serialach, filmach czy na ulicy.


ZOBACZ TEŻ: Moda spotyka się z muzyką. Spektakularny pokaz najnowszej kolekcji Macieja Zienia - „The Beatles”

Trend podchwyciły influencerki i na całym instagramie hashtag #leathercoat zaczyna wyglądać jak prawdziwe zbiorowisko modnych ludzi.

Spójrz na to zdjęcie i odpowiedz szczerze: włożyłabyś taki płaszcz? Jeśli tak, to dobry moment by zapytać Mamę, gdzie schowała swój. Dajmy płaszczom drugie życie!Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Wasze komentarze (1): sortuj
  • gość: xxx 30-10-18, 15:08 cytuj
    Peta Wilson jako serialowa Nikita praktycznie z takim płaszczem sie nie rozstawala :)